Deli Kızın Adresi

Gıdanı Koru! Sofrana Sahip Çık Kampanyası Nedir?

Sofrana Sahip Çık Kampanyası Nedir?

Ülkemizdeki gıda israfını önleyebilmek, toplumu gıda koruma konusunda bilinçlendirmek adına Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından harika bir kampanya başlatıldı. Bugün gıdalar bilinçsizce israf edilirken açlık nedeniyle hayat mücadelesi veren insanlar mevcut. Her yıl üretilen gıdaların üçte birinin israf edildiğini biliyor muydunuz? Çöpe atılan yıllık gıda 18,8 milyon ton. %2 civarında gıda israfını önleyebilsek 360 bin ailenin 1 yıllık asgari geçimi kadar tasarruf sağlarız. Bu oranı %5 yapmayı başarırsak 900 bin ailenin 1 yıllık asgari geçim rakamı kadar tasarruf etmiş oluruz.

Kampanyaya Nasıl Katılabilirim?

Kampanya katılmak için yapmanız gereken çok kolay. https://gidanikoru.com/dunyarekoru linkine tıklayıp kampanyayı imzalamanız gerekiyor. Böylece adınıza bir sertifika hazırlanacak ve ücretsiz olarak sizin adınıza 5 fidan dikilecek. Geleceğe nefes olmak, sofranıza sahip çıkmak bu kadar kolay. Adınıza hazırlanan sertifikayı “#SofranaSahipÇık” etiketiyle Twitter’dan paylaşırsanız adınıza 100 fidan dikiliyor.

Gıda İstafında Cano Yanımızda


Gıdanı koru, sofrana sahip çık kampanyasının maskotu ile tanışalım. İsmi Cano. O’nu her an her yerde görmemiz mümkün olabilir. Bazen bir markette ya da restoranda. Bize alışverişimizi planlayıp planlamadığımızı sorabilir ya da gıda israfı hakkında bilgi verebilir. Canoyu zorlu görevler bekliyor. Gıdalarımızı korumak, israf etmemek konusunda ne kadar bilinçlenirsek Canoya o kadar yardım etmiş olacağız.

Gıda İsrafını Nasıl Önleyebiliriz?

Bayat ekmekleri değerlendirebileceğiniz Konya Mutfağından harika bir lezzet olan Papara tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla Kalın….

Exit mobile version