Deli Kızın Adresi

Black Friday 2020! Kara Cuma İndirimleri Ne Zaman Başlayacak?

Cuma günü herhalde haftanın en sevilen günüdür. Bir çalışma haftasının bitiş günü haftasonun başlangıcıdır. Cumaları kim sevmez?

Bir Cuma günü var ki, o gün tamamen başka bir şey ifade ediyor. Elektronikten beyaz eşyaya, giyimden markete aklınıza ne gelirse indirime giriyor. Black Friday ya da Kara Cuma diye adlandırılan indirimlerle dolu bir gün sizi bekliyor olacak.


Kara Cuma alışveriş tutkunları için 27 Kasım’da başlayacak.

Black Friday (Kara Cuma) Nedir?

Black Friday, Abd’ de başlamış daha sonra bir çok ülkeye yayılmıştır. Abd’ de Black Friday Şükran Gününden sonraki ilk cuma başlar.


Türkiye’ de son yıllarda bir çok marka Kara Cuma indirimleri uygulanmaya başladı. İhtiyacınız olan bir çok ürünü indirimli bir şekilde alabilirsiniz. 27 Kasım da başlayacak olan Kara Cuma indirimleri için sayılı günler kaldı.

Neden Black Friday Kara Cuma Deniliyor?

Alışveriş ve indirim gibi güzel kelimelerin bir araya gelip isminin Kara olması ilginç değil mi? Böyle güzel bir güne niye Kara ismi verilmiş ki? 1961 yılında Philadelphia’da alışveriş yapmak için gelenler yoğun bir kalabalık oluşturmuşlar. İzdiham gibi düşünebiliriz. Trafik felç olmuş, insanlar zor anlar yaşamışlar. Yani bu Kara ismi alışveriş yapmak için gelen insanların oluşturduğu kalabalık ve bunun getirdiği zorluklardan gelmektedir.

Black Friday Kara Cuma İndirimi Ne Kadar?

Kara cuma indirimlerinde sabit bir oran yok. % 80 indirimli ürünler de var % 20 olan da. Black friday alışverişleri başladığı zaman doğru alışveriş yapmak için bir kaç püf noktaya dikkat etmek gerekiyor.

Malesef ki böyle indirimli günleri fırsata çevirerek şişirilmiş fiyatlarla satış yapan mağazalar da mevcut. İndirimli ürün alıyorum derken aldatmacaya düşmemek için çok iyi araştırma yapmanız gerekir.

Sevgiyle Kalın.

Exit mobile version