Sağır Kurbağa Hikayesi. Başarmak İçin Kendi Sesinizi Dinleyin!

Bir gün kurbağalar için düzenlenen bir yarışma varmış. Çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmaları gerekiyormuş. Bir sürü kurbağa arkadaşlarını izlemek için gelmişler. Yarış başlamış.
İzleyici kurbağaların hiçbiri yarışmacıların kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş. Kendi aralarında konuşmaları da duyulabiliyormuş.

Zavallılar! Kesin başaramayacaklar!

Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayacaklarını anlayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden bir kurbağa inatla ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş. İzleyici kurbağalar ise hala bağırmaya devam ediyorlarmış.

Zavallılar! Kesin başaramayacaklar

Sonunda bir kurbağa hariç, diğerlerinin ümitleri kırılmış ve yarışmayı bırakmışlar. Son kalan kurbağa büyük bir gayret göstererek mücadele etmiş ve kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğerleri hayrete düşmüşler. Nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşarak sormuş.

Kuleye tırmanmayı nasıl başardın?

Kurbağa onlara cevap vermemiş. Bir kez daha sormuşlar ama kurbağa yine cevap vermemiş. O zaman anlamışlar ki kuleye çıkan kurbağa sağırmış!

Sağır kurbağa

Neyi sürekli duyarsan, sonunda ona inanırsın.

Mike Murdock

Aslında farkında olmadan başkalarının düşüncelerinden ne kadar çok etkilendiğimizi düşündünüz mü hiç? Bir hayalinizi gerçekleştirmek için tam bütün motivasyonumuzu toplamışken birinin çıkıp size olumsuz şeyler söylemesiyle bütün hevesinizin kaçtığı oluyor mu?

Mehmet Amca eski bir memur. Emekli olduğunda torunuyla beraber üniversite sınavına gireceğini söylediğinde herkes O’na gülmüştü. En büyük hayali avukat olmakmış ama şartlardan dolayı hayalini gerçekleştirememiş. Aynı izleyici kurbağalar gibi bu yaştan sonra üniverisite kazanamazsın, kazandan da okuyamazsın diyenler çok oldu. Mehmet Amca da sağır kurbağa gibi onları duymadı sadece kendi iç sesini dinledi.Şu an avukatlık yapıyor.

Hayatta sizi mutlu edecek bir amacınız, hayaliniz varsa onu gerçekleştirmek için bütün koşullarınızı zorlayın. Size yol gösterecek en güzel rehber kendi motivasyonumuzdur. İnsanların fikirlerini almak, akıl danışmak tabi ki önemlidir. Bir gerekçesi olmadan yapamazsın diyen negatif insanların yorumlarına aldırış etmeyin. İçinizdeki güce inanın. Hayallerinize ulaşmak uzun ve zor bir yoldur ama unutmayın ki en zoru bu yola çıkmaya karar vermektir. Bu yolda başarısızlığa uğrayan kurbağalar gibi sizde bazen başarısız olabilirsiniz. Ettafınızdaki başarılı insanlara bakın. Hepsinin ortak noktası düştükçe ayağa kalkabilmeleridir. Yılmadan tekrar tekrar denemeleridir. Sağır Kurbağa gibi mücadeleden asla vazgeçmemeleridir.

Sevgiyle kalın…

1 thought on “Sağır Kurbağa Hikayesi. Başarmak İçin Kendi Sesinizi Dinleyin!”

  1. Saat sabah 11 ve çok güzel bir motivasyon hikayesi bu yazı için teşekkürler birazda ben ekleme yapmak isterim size inanmayanlara yapamazsın diyenlerle yola çıkmayın onları silin gereksiz kuru kalabalıktan başka bişey değiller

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: