En İyi Çocuk Filmleri

Film izlemek için her zamankinden daha fazla zamanımız var. Çocukları eğlendirecek birbirinden eğlenceli filmleri sizler için hazırladım. Ailece de izleyebileceğiniz güzel bir liste…

1-Örümcek Adam Örümcek EvrenindeMiles Morales yaşanan olaylar sonucunda kendisini örümcek adam olarak bulur. Kısa bir süre sonra garip olaylar başlar çünkü açılan bir kapıdan içeri girerek çoklu evrende farklı boyutlardan gelen Spider Man ile karşılaşır ve birlik olup, dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadeleye atılırlar.

2- Mary Poppins Sihirli Dadı

undefined

3 çocuğu ve yardımcıları ile yaşayan Micheal kısa bir süre önce eşini kaybetmiştir ve hala bunun üzüntüsünü yaşamaktadır. Hayatlarına giren Mary Poppins ile sürükleyici bir hikaye de başlar.

3- Ralph ve İnternet


Oyun alanındaki oyuncaklardan biri bozulmuştur. Oyunun tamir edilmesi için bir parçanın bulunması gerekmektedir. Ralph bu parçayı bulmak için internet dünyasına giriş yapar. Parçayı ararken internet dünyasında başına neler gelecektir?

4- İnanılmaz Aile 2

undefined

İnanılmaz Aile 1’de halkın güvenini kaybeden süper kahramanların imajını düzeltmek için Lastik Kız seçilir. Lastik Kız hem şehri kötü güçlerden koruyor hem de evdeki çocuklarla ilgileniyordur. Screenslaver adında yeni ve zorlu bir düşmanın ortaya çıkmasıyla Lastik Kız ile birlikte ailenin diğer üyelerinin de bu düşmana karşı savaşmaları gerekecektir.

5- Walk. Ride. Rodeo


Gerçek bir olaydan uyarlanarak hayata geçirilen filmde geçirdiği bir kaza sonucunda felç kalan şampiyon rodeocunun yeniden atına binip yarışma hikayesi anlatılıyor.

6-Gelecek Jenerasyon


Gelecek Jenerasyon, gizli bir robot ile arkadaşlık kuran bir kızın hikayesini konu ediyor. Mai yalnız bir kızdır. Sıkıcı bir yaşamı olan küçük kızın hayatı, çok gizli bir robot ile arkadaşlık kurması ile bambaşka bir hal alır. Kötü bir kahramanın planlarını öğrenmesiyle Mai ve robot, yeni bir maceraya atılırlar.

7- Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2


Siz evde yokken evcil hayvanlarınız neler yapıyor hiç düşümdünüz mü? Eviniz de bir evcil hayvan besliyorsanız bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Çocuklara hayvan sevgisini öğreten, eğlenceli bir film.

8-Hugo

undefined

Brain Selznick’in sihir temalı çocuk romanından uyarlanarak hayata geçirilen filmde, Paris tren istasyonunun duvarları arasında yaşayan kimsesiz bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. Bir gün saati tamir etmeye teşebbüs etmesiyle gizemli olaylar da başlıyor.

9-Bolt


Bolt hayatını TV şovu kahramanı olarak sürdürürken bir süper kahramam olduğuna inanıyordur. Bir gün stüdyodan çıkar ve bir dişi kedi olan Mr. Mittens ve Rhino adındaki hamster ile karşılaşır. Bu üç arkadaşın maceralarında Bolt süper kahraman olmadığını ve stüdyo dışındaki dünyanın çok farklı olduğunu anlar.

10- Arı Filmi

undefined

Barry B. Benson, üniversiteden mezun olmuş genç bir arıdır. Arı kovanına döndüğünde bal yapmaktan başka seçeneği olmadığını görmek onu hayal kırıklığına uğratır. Kovandan çıkıp New York’a yolculuk yaptığı bir günde Barry’nin hayatını Vanessa adlı bir çiçekçi kadın kurtarır. İkisi arasında bir dostluk başlar.

11- Hop


Hop animasyon filmi seven çocuklar için güzel bir tercih olacaktır. İşsiz güçsüz takılan Fred ile yanlışlıkla yaraladığı ve iyileşmesi için evine aldığı tavşanla aralarında geçen komik hikayeyi anlatılmaktadır. Fred’in evine aldığı bu yaramaz tavşan ile çok uğraşması gerekecek.

12- Mary and the Witch’s FlowerBu harika japon animasyon filmi 10 yaşındaki meraklı bir kızın hikayesini anlatıyor. Mary, yaz tatilini geçirmek içim teyzesine gider ve orada Tib ve Gib adlı kedilerle tanışır. Bu kediler onun hayatında çok büyük değişikliklere yol açan sihirli bir çiçek bulmasını sağlarlar. Mary bu çiçek sayesinde bulutların arasında saklı bir cadı okulunun sihirli kapılarından içeri girer.

13- Crood’lar


Çocuğunuzla beraber izleyebileceğiniz harika bir animasyon filmi. Croodlar yaşadıkları mağaranın depremle birlikte yıkılması sonucında kendilerine yeni bir yuva aramak üzere bir yolculuğa çıkarlar. Croodların başından geçen maceralar sizi hem eğlendirecek hem de duygulandıracak.

14- Kung Fu Panda 2


İlk filmi ile herkesten tam not alan Kung Fu Panda tekrar herkesin beğenisini topluyor. İyilerin ve kötülerin savaşını güzel ve eğlenceli bir animasyonla izlemeniz mümkün.

15- Angela’s Christmas


Angela ailesiyle birlikte kiliseye gider ve orada tahtadan yapılmış isa bebek heykelini görür. Üşüdüğünü düşünerek heykeli gizlice alır ama o günün Noel arifesi olduğunu unutmuştur. Frank McCourt’un öyküsünden hayata geçirilen film yüreklerinizi ısıtacak. Defalarca izlenebilecek türden.

16- Duck Duck Goose


Yaramaz bir kaz ile iki ördek yavrusunun maceralarını anlatan harika bir film.Duck Duck Goose. Yaramaz kazımız bir gün yere oldukça yakın bir şekilde uçarken, Chao ve Chi adında iki ördek yavrusuna çarpar. Ördeklerin sürüden ayrılmasına neden olduğu için, onlarla ilgilenmek zorunda kalır. Başta zorlansa da zamamla ataşarında çok güzel bir dostluk oluşur. Güzel bir dostluk filmi.

17- Turbo


Dünyanın en hızlı salyangozu olmak isteyen hayalperest Turbo’nun başına bir kaza gelir. Geçirdiği bu kaza sonucunda hızlanan Turbo acaba hayallerine ulaşabilecek midir?

18- Cesur Civciv


Çocukları eğlendiren güzel bir animasyon izlemek istiyorsanız cesur civciv güzel bir seçim olacaktır. Uzaylılara karşı dünyayı kurtarmak kolay olmayabilir. Cesur civcivimiz ve arkadaşları acaba dünyayı kurtarmayı başarabilecekler mi?

19- Kuzular Firarda Uzay Parkı


Bir uzay gemisi bozularak Shaun’un yaşadığı çifttliğin yakınlarına iner. Süper güçleri olan uzaylı Lula ile Shaun tanışarak güzel bir dostluk kurarlar. Lula’nın kendi galaksisine ailesinin yanına dönmesi gerekmektedir ama bu o kadar kolay olmayacaktır çünkü onları bekleyen süprizler vardır.

20- Prenses ve Kurbağa

undefined

Bizim bildiğimiz hikaye de prenses kurbağayı öper ve çok yakışıklı bir prens olur.Tiana isimli prenseste kurbağacığa acır ve onu bir kerecik öper. Ancak işler tahmin ettiğimiz gibi olmaz. Tianada bir kurbağaya dönüşür. Şimdi iki kurbağanın New Orleans bataklıklarında yaşayan cadı doktoru bulması gerekmektedir.

21- Çılgın Dostlar

undefined

Deli dolu bir geyik ile evcilleşmiş bir boz ayı tanışırsa ne olur? Sessiz sakin yaşayan boz ayımız yeni arkadaşının etkisiyle kendini maceraların içerisinde bulur. Çocuklar için keyifli bir animasyon filmi.

22- Charlie’nin Çikolata Fabrikası


Willy Wonka çikolatalarının içerisine 5 adet bilet koyar. Bu biletleri bulan 5 şanslı çocuk için şeker fabrikasının kapılarını açar. Ailece izleyebileceğiniz keyifli bir film arayanlar için güzel bir tercih.

23- BfgKızımın en sevdiği yazar Roald Dahl’ın sevilen çocuk kitabından beyazperdeye uyarlanan harika bir film. İyi kalpli bir dev ile yetimhanedeki küçük kız Sophie arasındaki dostluğun anlatıldığı bu filmi mutlaka izleyin. Hatta kitabını da çocuklarınıza okutabilirsiniz.

24- Angry Birds Filmi 2

undefined

Çocukların çok sevdiği oyun Angry Birds filmleri de en az oyunları kadar eğlenceli. Kuşların ve domuzların adaları yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalınca iki ada güçlerini birleştirmeye karar verir. Bakalım kahramanlarımız bu mücadeleyi kazanabilecekler mi?

25- Spiderwick Günceleri

undefined

Taşrada yıkık dökük bir köşke taşınan şehirli ikizler için yeni yaşamlarına alışmak zaten zorken bir de üstüne sihirli bir fantastik dünya keşfederler.

26- Klaus

undefined

Çocuğunun şımarıklıklarından bunalan bir baba çocuğunu hatalarını anlaması için çok uzak bir adaya postacı olarak gönderir. Bu adada herkes birbiriyle savaş halinde ve mutsuzdur. Çocuk bu adadan bir an evvel kurtulmanın çaresini ararken ormanda tek başına yaşayan Klaus ile tanışır. Klaus’un evinde bir sürü oyuncak vardır. Beraber bunları dağıtmaya karar verirler ve onları bekleyen maceralar başlar.

27- Baykuş Krallığı Efsanesi


undefined

Babası tatafından anlatılan hikayelerle büyüyen genç baykuş Soren, hikayelerdeki gibi bir kahraman olmak istemektedir.Soren hayallerindeki gibi kahraman olabilecek mi? O’nu nasıl maceralar bekliyor?

28- Kartopu Savaşları


Kızımın en sevdiği filmlerden biri daha. Ailece izleyebileceğiniz keyifli bir film. Konusuna gelince, çocuklar okul tatilimde kartopu savaşı yapmaya karar vererek 2 takım oluştururlar. Eğlence ile başlayan savaş bir süre farklı bir boyut kazanır.

29- Tinker Bell ve Canavar Efsanesi


Ailece izleyebileceğiniz filmlerden biri de Tinker Bell ve Canavar Efsanesi. Adının canavarlı oluşuna bakmayın çok duygusal ve çok güzel bir film.

30- Grinç (The Grinch)

Evet en sevdiğimizi en sona sakladık. Grinç köyünden uzakta bir mağarada köpeği Max ile birlikte yalnız başına yaşamaktadır. Yaşadığı yerdeki insanlar noel kutlamalarını ne kadar sevseler de grinç bu kutlamalardan nefret ederdi. Noel kutlamasının her zamankinden daha da coşkulu olacağını duyan grinç bakalım neler yapacak?

İyi Seyirler

Çocuklar için sağlıklı atıştırmalıklar tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.
www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

One thought on “En İyi Çocuk Filmleri

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: