Bi’komşu Yardımlaşmanın Adresi

Bi’Komşu Nedir?

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir”

Bi’Komşu uygulaması, faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahibi kişilerle, bu ihtiyaçları onlar adına ödemek isteyen yardımseverleri bir araya getiren sosyal bir platformdur.

Bi’Komşu uygulaması kendi adına ödeme kabul etmez, bağış ve yardım toplamaz, komisyon almaz. Dernek ya da vakıf değildir. Bir grup girişimcinin, ihtiyaç sahipleri ile yardım etmek isteyen kişileri bir araya getirmek adına başlattığı gönüllü bir harekettir.

https://bikomsu.com


Bi’Komşu Sıkça Sorulan Sorular

İhtiyaç sahipleri nasıl destek talebinde bulunabilir?

Bi’Komşu internet sayfasında bulunan “Destek Talep Et” butonuna tıklayarak siteye kayıt olmanız gerekmektedir. Destek istediğiniz faturanın bilgilerini “Fatura Ekle” bölümüne girerek “Kaydet” tuşuna bastığınızda faturanız destek listesine eklenmiş olacaktır.

Hangi konularda destek istenir ya da destek olunur?

Bir ailenin aylık olarak ödemesi gerektiği elektrik, su, doğalgaz, telefon ve internet faturaları sisteme eklenebiliyor. Daha sonra faturalarla ilgili destek talep eden kişilerle, destek olmak isteyen kişileri bir araya getiriyor.

Destek olmak ya da destek almak için üst sınır var mı?

İstediğiniz kadar faturaya destek olabilirsiniz. Destek olmak için belirlenen bir sınır bulunmamaktadır.

Destek talep etmek için ise hem faturalarda hem de kullanıcılarda üst sınır bulunmaktadır. Destek talep eden kişi bir ay boyunca en fazla 1000 TL tutarında fatura destek talebinde bulanabilir.

Fatura üst limitleri ise aşağıdaki gibidir:
Elektrik: 300 TL
Doğalgaz: 500 TL
Su: 100 TL
Telefon: 150 TL
İnternet: 150 TL

Nasıl destek verebilirim?

Bi’Komşu internet sayfasında bulunan “Destek Ver” butonuna tıklayarak siteye kayıt olmanız gerekmektedir. Buradan destek isteyen kişilerin listesine ulaşabilirsiniz.

Destek isteyen kişiler iki şekilde listelenebilir:

a) Akıllı Filtreler: Yakınımdaki faturalar özelliği ile size en yakın ihtiyaç sahiplerini görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz ödeme tarihi ve ihtiyaç durumuna göre de acil faturalar özelliğini kullanarak acil ihtiyaç sahibi olan kişileri görüntüleyebilirsiniz.

b) Manuel Filtre: Konum bazlı adres taraması yaparak ihtiyaç sahiplerini görüntüleyebilirsiniz.

Fatura ödemelerini nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödeme yapmak istediğiniz faturayı seçtikten sonra, kendi ödeme yönteminizi belirleyerek ödeme yapabilirsiniz. Online tahsilat yöntemleri, mobil uygulamalar, bankacılık uygulamaları gibi ödeme seçenekleri mevcut.

Bi’Komşu sisteminde yapılan yardımların doğru yere ulaşıp ulaşmadığı ile ilgili kafanızda soru işareti kalmaması için herhangi bir ödeme altyapısı kurulmamıştır. Destek talep eden kişi ile destek olmak isteyen kişi doğrudan eşleştirilmektedir.

Kaynak: https://bikomsu.com

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: