Steve Jobs’tan Hayata Dair Notlar

Steve Jobs, Steve Wozniak ile beraber dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Apple Computers’u kurmuştur. İşte dünyanın en başarılı iş adamlarından biri olan Steve Jobs’un rehber niteliğinde hayata dair sözleri…

“Farklı ol, farklı düşün. Sıradan işler yapmaktansa aykırı işler yapın. Bu size farklılığı getirecektir.”

Zamanın sınırlı olduğunu unutma. Zamanını bir başkasının hayatını yaşayarak mahvetme. Olumsuz ve kötü düşüncelerin gürültüsünün senin iç sesini bastırmasına izin verme. Senin ne istediğini bilen kalbinin ve sezgilerinin sesini dinleyecek kadar cesaretli ol“

“Dünyayı değiştirenler, bunu yapabileceklerine inanacak kadar çılgın olan insanlardır.”

“Nicelik nitelikten önemlidir. Hedefine erişmiş 1 proje yarıda kalmış 2 projeden iyidir.”

“Hayatımdaki en değerli şeyler parayla satın alamadıklarımdır. Hiç şüphe yok ki sahip olabileceğimiz en değerli kaynak zamandır.”

“İşiniz, her zaman hayatınızın büyük bir kısmını dolduracaktır. Hayattan tat almanın en önemli yollarından biri yaptığınız işi sevmektir. İşinizi sevmenin yolu ise, onun güzel ve yararlı bir iş olduğuna inanmanızdır. Eğer hala onu bulamadıysanız, bakmaya devam edin. Onu bulana kadar asla bir işte sabitlenip kalmayın. Kalbiniz, onu bulduğunuzda size söyleyecek.”

undefined

“Sabır başarılı girişimcilerle ile başarısız girişimcileri birbirinden ayıran en önemli özelliktir.”

“Kalbinizi ve sezgilerinizi dinleyecek cesaretiniz olsun. Bu ikisi sizin ileride ne yapmak istediğinizi gösterecek en iyi yoldur.”

“Bazen hayat kafanıza bir tuğlayla vurur. Sakın inancınızı kaybetmeyin.”

“Mezarlıktaki en zengin adam olmak hiçbir şey ifade etmiyor. Geceleri yatağınıza yattığınızda, bugün gerçekten harika işler yaptım diyebiliyorsanız benim için en önemlisi budur.”

“Bir sorunun çözümünü bulmaya çalıştığınızda ilk çözüm yolu size çok karmaşık gelebilir. Siz bu yola devam ederseniz çözümün üzerine yoğunlaşacak daha basit çözümlere ulaşabileceksiniz.”

Akıllı Kıyafetler Nelerdir? Giyilebilir Teknoloji hakkında bilgi almak için buaraya tıklayabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: