Bambu Gönüllü Eğitim Platformu Nedir?

Keşke her çocuk aynı eğitimi alabilse ama malesef ki bu pek mümkün olmuyor. Kolejler de biberbir eğitim alabilen çocuklarla köyde öğretmensiz ders işleyen çocukların başarısı aynı sınavla ölçülüyor. İşte bu platform tam olarak bunun için var.

Eğitime ihtiyacı olan çocuklar ile eğitim vermek isteyen kişileri buluşturan bir sistem. Boş vakitlerinizi değerlendirmek isterseniz sizde bir gönüllü olabilir, eğitim vererek çocuklarımızın eğitimlerine ışık tutabilirsiniz.

4-14 yaş arası bütün çocuklar için çok güzel eğitimler mevcut. Linki buraya bırakıyorum.

BAMBU GÖNÜLLÜ EĞİTİM PLATFORMU NEDİR?

Eğitimde fırsat eşitsizliğinin önüne geçebilmek için online olarak canlı ve ücretsiz eğitim veren bir sosyal platformdur. Çocukların ihtiyaçlarına göre eğitim almalarını sağlayabilir ya da birer gönüllü olarak eğitim verebilirsiniz.

BİREBİR EĞİTİMLER

Bambu Platformunda yapılan birebir eğitimler sosyoekonomik durumu elverişli olmayan öğrencilere yönelik bir online destek programıdır. Okul derslerine yardımcı olmakla birlikte öğrencinin motivasyon, iletişim, hedef belirleme alanlarında gelişim göstermesi hedeflenir.

ATÖLYELER

undefined

Bambu Gönüllü Eğitim Platformunda yapılan atölyelerde bütün çocuklara çeşitli alanlarda yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır. Matematiksel akıl yürütme, kodlama, stem, gelişim atölyeleri gibi online atölyeler bulunmaktadır.

KİMLER BAMBU’DA GÖNÜLLÜ OLABİLİR?

18 yaşının üzerinde olan herkes Bambu Gönüllü Eğitim Platformuna gönüllü başvurusu yapabilir. Değerlendirilen başvurularda gönüllülük tecrübesi, gönüllülük motivasyonu, eğitim vereceği alandaki yetkinliği göz önünde bulundurulmaktadır.

1 DERS SÜRESİ NE KADARDIR?

1 ders süresi ortalama olarak 1 saattir.

CANLI EĞİTİMLER NASIL YAPILIR?

Birebir olacak “öğrenci – gönüllü” eşleşmelerinin ardından öğrenci ve gönüllünün belirlediği zaman dilimlerinde e-öğrenme sistemimiz üstünden eğitimler gerçekleştirilir.

Sevgiyle Kalın…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: