Boy Uzatan Kür

Boy uzaması genetik bir durum deseler de kısa bir aile de çok uzun çocuklar görmüyor değiliz. Bence yeni nesil bizim nesile göre daha uzun. Durum böyle olunca insanın da kafası karışmıyor değil… Minyon olmanın avantajları yok mu var elbet. Mesela eşim “bodur tavuk her daim piliçtir” diyerek teselli verse de uzun olmak nasıl bir şey bilemiyorız tabi 😄 Minyon olunca hep yaşından genç gösterirsin deseler de bence uzun boylu olmakta güzeldir. Mesela sinema da önüne uzun biri oturduğunda sorun olmaz. Topuklu ayakkabı giymeden de uzun bacaklara sahip olursunuz. Yüksek yerlere uzanmak için yükseltici bir şeylere ihtiyacınız kalmaz. Bence güzeldir uzun boylu olmak.


Boy uzaması ne kadar genetiğe bağlı bir durum olsa da beslenme alışkanlıkları da önemli bir rol oynar. Genetik yapı ile birlikte düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme alışkanlığı ile boy uzamasına ciddi oranda destek olunabilmektedir. Özellikle proteinler vücudun yapı taşını oluşturur ve boy uzaması açısından oldukça önemli.

Vücudun sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlayabilmesi ve kemik sağlığının yerinde olabilmesi için sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Vücudun ihtiyaç duyduğu mineraller ve vitaminler besinler yardımı ile karşılandığında vücut direnci artar ve kas gelişimi desteklenir.

Boy uzamasıyla ilgili bir çok kür mevcur. Ben Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel boy uzatma kürü tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum. 10-22 yaş arası gençlerin ve çocukların sağlıkla uygulayabileceği tarif.

Boy Uzatan Kür Tarifi

Malzemelerimiz:

1 bardak süt
1 tatlı kaşığından biraz az arı sütü
1/2 yerli muz
1 tutam çiğ kabak çekirdeği
1 kahve fincanı Hindistan cevizi sütü (isteğe bağlı eklenebilir)
1 çay kaşığı kakao

Hazırlanışı

Muzları çatalla ezin yada blender’dan geçirin. Sütün içine tüm malzemeleri sırayla katın ve karıştırın. Boy uzatan kürünüz hazır.

Videoyu da buraya bırakayım. Sevgiler

Afiyet olsun.

Nasıl tüketmeli?

Her gün 1 bardak tüketebilirsiniz. Bir ay uygulayın, 1 ay ara verin. Toplamda 1 sene boyunca uygulayabilirsiniz. Ayrıca bunun yanında basketbol, voleybol ya da yüzme gibi bir spor yapmayı unutmayın.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: