Aspirin ile Selülit Savaşı

Efendim selülit vücuttaki portakal görüntüsü mü desem, dünya haritası mı desem, denizdeki coşkun dalgalar mı desem bilemedim ama kötü ve can sıkıcı bir durumdur. Etek şort giymeye küstüren, denize girerken güneşin de vurmasıyla zirveye ulaşan insanı çileden çıkaran bir durumdur. Bayanların kabusu selülitle kışın bir şekilde yaşanıyor da yaz yaklaşınca kara kara düşünüyor insan. İşte bundandır ki nisan, mayıs ayında selülite savaş açmaya başlanıyor. 😄 Madem zamanı geldi o zaman savaşa başlamak lazım değil mi?

Daha önce araştırmalarım sonucu size selülite en iyi gelen yağlardan bir karışım tarifi hazırlamıştım. Okumadıysanız linki buraya bırakıyorum efendim. Şimdi de Suna Dumankaya’nın aspirin, limon ve susam yağıyla hazırladığı kürden bahsedeceğim size. Henüz dışarı çıkıp malzemeleri alamadığım için denemesem de kullanıcı yorumlarında 15 gün sonunda sonuç alanların sayısı gayet fazla. Baktım herkes memnun dedim tarifi paylaşayım belki bir arkadaşımı kurtarırım selülit belasından.

Suna Dumankaya selülit maskesi tarifi

Malzemeler

 • 5 limonun suyu
 • 10 aspirin
 • Limon suyu miktarınca susam yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı

 1. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Peeling gibi pütürlü bir karışım elde edeceksiniz.
 2. Selülit sıkıntısını hissettiğiniz bölgelere bu karışımı masaj yapar bir biçimde sürün.
 3. 10 dakika emilmesini bekleyin.
 4. Yarım saat kadar bu karışımı çıkarmadan o bölgeleri çalıştıracak spor / egzersiz / dans yapın. (Yaparsanız iyi olur)
 5. Uygulamayı düzenli bir şekilde haftada 2 gün tekrarladığınızda 2 haftadan itibaren sonuçları görmeye başlayabilirsiniz.
 6. Artan malzemeyi dolapta kapalı bir kavanozda saklayabilirsiniz. Tekrar uygulayacağınız zaman iyice çalkalamayı unutmayın.

Başka Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • Artık ezberlediğimiz konu. Bol su içmek.
 • Savaş açtığınız süre boyunca sağlıklı beslenmeye dikkat etmek.
 • Beni güldüren ama yine iyi sonuçlar alınan elektrik süpürgesi yöntemi 😄 Ben mikrop muyum demeyin. Elektrik süpürgesi ile selülitli bölgeye yapılan masaj selülitleri doğrudan yok etmese de doğru uygulama yapılırsa dolaşım bozukluğundan kaynaklanan selülitleri önemli ölçüde azaltıyormuş. Elektrik süpürgesini en düşük ayara getirerek ve ucunu çıkararak sorunlu bölgemizde bacaklardan bele doğru sürekli aşağıdan yukarı doğru olacak şekilde gezdiriyoruz. Bu yöntem kan dolaşımınızı hızlandıracak ve düzenli uygulamayla dolaşım bozukluğu önemli oranda azalacaktır. Elektrik süpürgesiyle selülit masajını her gün 15 dakika kadar uygulayın. Güldüğünüzü görür gibiyim 😄

Sağlıkla Kalın.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: