Krill Yağı Nedir?

Omega-3 yağ asidi bakımından zengin olan balık yağının faydalarını hepimiz biliyoruz. Peki omega-3 açısından zengin olan Krill yağını da biliyor musunuz?

Krill, Kuzey Kutbu ve Güney Antarktik kutup denizlerinde yaşayan küçük kırmızı renkli karidese benzeyen kabuklu bir canlıdır. Krill yağı bu kabuklu deniz canlılarından elde edilir. Krill yağı, son yıllarda omega-3 kaynağı olarak popülerlik kazanmış durumda. Krill balık yağı gibi omega-3 yağ asitlerinden EPA ve DHA yağ asitlerini içerir.Krill yağı dış görünüş olarak da balık yağından farklıdır. Balık yağı genellikle sarı tonlarındadır. Krill oil balık yağı ise içindeki aksaksantin adlı antioksidan madde sayesinde kırmızımsı bir renge sahiptir.

undefined


DİKKAT: Kabuklu deniz hayvanlarına veya herhangi bir deniz ürününe alerjisi olanların Krill yağı kullanmaması; kan sulandırıcı ilaç alan hastaların, hamilelerin ve çocuk emziren annelerin ise hekime danışmaları öneriliyor.

Krill Yağının Faydaları Nelerdir?

Yaşlanmayı Geciktirir.

Her geçen gün, hücreler canlılığını kaybeder ve yaşlanma başlar. Krill yağının düzenli olarak kullanımı aslında yaşlanmaya karşı bir kalkan olarak düşünülebilir.Yapılan araştırmalara göre krill yağı, yaşlanmayı erteleyerek bu belirtileri kamufle eder. Hücrelerin daha canlı görünmesini sağlayan krill yağı, düzenli kullanımda genç ve dinamik bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Güçlü bir Astaxanthin kaynağıdır. Hücreleri Yeniler

Astaxanhin adlı maddenin hücreleri koruyucu etkisi çok yüksektir ve aslında bir bakıma anti –aging, yani yaşlanma karşıtı etki gösteren bir maddedir. Astaxanhin, kişiyi çevredeki zararlı bileşenlere karşı koruyucu özelliği sayesinde hücre yıkımı azalır, yenilenme süreci ise hızlanır. Tüm bunlara bakılarak Astaxanhin içeren kril yağının kullanımının bir rutin haline getirilmesi faydalı olacaktır.

Omega-3 kaynağıdır. Kalp Dostudur.

Krill yağı omega 3 bakımından oldukça zengindir. Hatta kimi çalışmalar, balık yağından daha fazla omega 3 içerdiğini ifade etmektedir. Omega-3 kalp sağlığınızı korur. Ayrıca kolestrolü düşürmede yardımcı olurken iyi kolesterolüde yükseltmesi açısından fayda sağlıyor. Kril yağı kolesterol seviyesini düşürerek kalp sağlığını ve damar tıkanıklığını önlemede alternatif olabilecek bir yağ.

Sağlıkla Kalın.

Süper gıda chia tohumu yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: