Keten Tohumu ile Evde Doğal Jöle Tarifi

Kıvırcık veya dalgalı saçlara sahipseniz sanırım en büyük hayaliniz elektriklenmeyen, kabarmayan buklelerdir. Bazen ne kadar uğraşsanız da, denemediğimiz ürün kalmasa da güzel buklelere sahip olmak imkansız olabiliyor. Ben de sizin gibi her ürünü denedim. Jöle, köpük, bakım yağları, 7/24… Aklımıza ne gelirse kullandım diyebilirim. Bazen güzel buklelere sahip olmaya yaklaşsam da ertesi güne yine sonuç aynı olurdu. İşte bu tarife de araştırma yaparken rastladım. Kullananlar keten tohumunundan elde ettikleri doğal jölenin saçlarına bakım yaparken buklelere de harika şekil verdiğini belirtmişler. Üstelik sadece su ve keten tohumu ile 5 dakika da hazırlanıyor. Dışarıdan satın aldığımız jölelerin içerisinde alkol ve kimyasallar olduğu için saçlarımıza faydası mı oluyor yoksa zararı mı düşünmek gerekir.

Kullanım Amacı
Kıvırcık ve dalgalı saçlarda, kendine has karakterli, çok güzel bukleler oluşturur. Hiçbir kimyasal içermeyen ve tamamen doğal bu üründür. Kıvırcık olmayan saçları da şekillendirmek amacı ile de kullanılır. Tüm saç tipleri için uygundur. 

Özellikleri
Alkol ya da başka sentetikler içermediği için saça şekil verirken onu yıpratmak yerine İçerdiği Omega 3 yağ asitleri sayesinde saçı dipten uca besler, esneklik vererek, kırılmaları önler, saçı güçlendirir ve onarır.

undefined

Keten Tohumu Jölesi Tarifi

Malzemeler

  • Su ( 250 gram )
  • Keten tohumu ( 1 yemek kaşığı )

Yapılışı

250 gram suyun içerisine keten tohumunu ekleyin ve kaynatın. Keten tohumunun şişip jölemsi bir kıvam aldığını göreceksiniz. Tahta bir kaşıkla kıvam alana kadar karıştırın.

Soğuduktan sonra bit tülbent ile süzerek varsa pompalı bir şişeye yoksa bir kavanoza koyun. Buzdolabında 2 hafta saklayabilirsiniz. Direk kuru saçınıza ya da duştan sonra ıslak saçınıza uygulayabilirsiniz.

Jölenizi bazı malzemeler ekleyerek çeşitlendirebilirsiniz. Bakım için doğal yağlar ya da E vitamini ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz malzemelerin her tarafa eşit dağılması için jelinizi iyice karıştırmalısınız.

Sağlıkla kalın.

Hızlı saç uzatan havuç maskesi tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: