Kurşun Geçirmez Kahve (Bulletproof Coffee) Tarifi?

Prof. Dr. Canan Karatay çayınıza tereyağ ekleyerek için dediğinde herkesin yüzündeki ifadeyi hatırlıyorum 😄 Peki ben şimdi size kahveye tereyağ ekleyerek içmemin son zamanların yeni akımı olduğunu söylesem. Bir çok kişi tarafından severek tüketilen bir kahve türü Bulletproof. Üstelik zayıflatıp bütün gün tok kalmanızı sağlıyor. Kahve içerek zayıflama fikri ne kadar hoş değil mi?

Yine Prof. Dr. Canan Karatay  “Tibetli kılavuzlar, enerjilerini tereyağlı çaydan alıyor. Hem sıcak, hem de tereyağının verdiği enerji uzun sürer, süreklidir, sizi dinç tutar, genç tutar. “ demişti. Dave Aspey tarafından ortaya atılan bu kahve türü bilin bakalım nasıl ortaya çıkmış? Asprey’in Tibet seyahati sırasında Tibetlilerin içtiği yağlı çaydan esinlenmesiyle tabi ki…Ülkesine döndüğünde bu tereyağlı çayın tok tutan, enerji veren etkisini kendi kahve tarifine uyarlıyor ve böylece kurşun geçirmez kahveyi yaratıyor.

Kahve çekirdeği, Hindistan cevizi yağı ve tereyağı kullanılarak hazırlanan Bulletproof kahve, sabah kahvaltısı alışkanlığı olmayanlar için de kurtarıcısı. Zira kahveyle birlikte tüketilen yağ, hem vücudun ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyor hem de iştahı bastırarak uzun süre tokluk hissi kazandırıyor. Ayrıca Ketojonik diyetler arasında oldukça popüler kurşun geçirmez kahve.

Kurşun Geçirmez Kahve (Bullerproof) Tarifi

Malzemeler

  • 1 su bardağı taze çekilmiş filtre kahve (demlenmiş)
  • 1 tatlı kaşığıhindistan cevizi yağı (soğuk sıkım)
  • 1 yemek kaşığı tereyağı (tuzsuz)
  • Tereyağının tuzsuz tereyağı olması gerekiyor. Hindistan cevizi yağı ise soğuk sıkım ve organik tercih edilmeli.

Hazırlanışı

  • Taze çekilmiş kahve çekirdeklerinden demlenmiş filtre kahve, Hindistan cevizi yağı ve tereyağını mutfak robotuna alın.
  • Tamamen karışıp enfes kıvamlı bir kahve halini alan kadar karıştırın.

Tereyağlı kahve fikri kulaklara kötü gelse de içen herkesten tam not almış. Yine de ben denemem diyeler için birbirinden lezzetli aromalı türk kahvesi tarifini okumalarını tavsiye ederim. Linki buraya bırakıyorum.

Afiyet olsun.


www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: