Hangi Burç Nasıl Giyinir?

Burçlara göre de moda olur muymuş demeyin. Kişilik özelliklerinin kıyafet dolabımıza yansıması çok doğal değil mi? Burcunuzun özelliklerini taşıyorsanız bu yazıya mutlaka göz atın derim.


Koç

Özellikler: Aktif, dinamik, insiyatif sahibi, hızlı, lider, yönetici
Renkler: Kırmızı

Özgürlüğüne düşkün, lider ruhlu, kendini önemseyen, iddialı, eğlenceli ve mantıklıdır. İddialı kişiliğini stiline de yansıtır.

Kırmızı ve nar çiçeği renkleri, Koç burcu için ideal renklerdir. Koç burcu kadını her alanda olduğu gibi modada da öncüdür. Bu nedenle farklı tasarımlar denemek konusunda cesurdur. Deri ceket, bol elbiseler, ipek parçalar giymekten çok hoşlanırlar. Beden ölçülerinden daha dar giysiler tercih etmesiyle ünlü olan Koç kadını için, fit ve atletik görünmesi de önemlidir. 

Koç burcu kadını çok fazla aksesuardan hoşlanmaz. Aksesuar olarak saat ve güneş gözlüğü tercih eder. Saçlarının bakımımına çok önem verirler bu yüzden de koç kadınları saç aksesuarlarına bayılırlar. Özellikle fularları saçlarına dolamaktan, şapka ve bere takmaktan asla çekinmezler

Boğa

Özellikler: Sabırlı, sorumluluk sahibi,
Renkler: Yeşil

Boğa kadını pratik, sade ve zevklidir. Rahat hareket etmekten hoşlanan boğa burçlarının karakteri giyim tarzlarına da yansır. Onlar için sihirli kelime “uyum” dur. Trend olanın değil eskimeyenin peşindedir. Smart casual gibi tarzlar bu burca uygundur.

Boğa burcu dokunma duyusu hassas olduğu için kıyafetlerin dokusu, yumuşaklığı ve içinde ne kadar rahat ettiği çok önemlidir. İpek ve pamuklu kumaşları severler. Kaliteli ve marka kıyafetleri tercih ederler. Pahalı saatleri, şık aksesuarlar, değerli takıları severler. Boyun aksesuarı kullanmayı tercih ederler. Kolyeler, fularlar, atkılar vazgeçilmezleridir.

Topraksı pastel renkler ve beyaz içinde ihtişamlı görünür..

İkizler

undefined

Özellikler: Zeki, Atik
Renkler: Sarı, gri,mavi

Değişken ruhları sayesinde her giyim tarzına uyum sağlayabilirler

İkizler de boğalar gibi günlük hayatlarında rahat hareket edebilecekleri kıyafetleri tercih ederler. İkizler Burcu kadının stilini hem feminen hem de cool olarak nitelendirebiliriz. Oversized gömlekler, boyfirend jeanler ve spor ayakkabılar stilinin olmazsa olmaz parçalarındandır.

Sarı, hardal sarısı ya da turuncuya yakın sarı! Hepsi İkizler burcu kadınının daha parlak ve göz alıcı görünmesini sağlayan renklerdir.

İkizler burcu konuşurken ellerini çok kullandıkları için yüzük ve eldiven kullanmayı severler.

YengeçÖzellikler: Duygusal, hassas
Renkler: Beyaz, mor, gümüş, gri

Duygusal yengeç burcu kadını sevdiği bir kazağı yıllarca giyebilir. Yengeç burcu kadını çok gösterişli olmaktan hoşlanmaz. Dantelden, çiçek detaylarından ve yumuşak kumaşlardan oldukça hoşlanırlar.Tül, dantel, saten ve şifon kumaşlar mutlaka stilinin bir parçasıdır. Retro ve vintage parçalardan da hoşlanan Yengeç kadınları için kıyafet alışverişi olmazsa olmazdır. 

Yengeç kadını aksesuar olarak gümüş ve incileri severek kullanır. Hasır şapkalar yengeç burcunun favori aksesuarlarındandır. Özellikle puantiye onların en büyük tutkusudur. Puantiyeyi ise en iyi ayakkabı, fular ya da çanta gibi materyallerde kullanırlar.

Aslan

undefined

Özellikler: Cesur, Kendinden Emin
Renkler: Turuncu, Altın Rengi, Koyu Sarı,

Aslanlar lüks ve pahalı şeyleri sever. Nadir bulunan, özel tasarım parçalara bayılırlar. Büyük mücevherler, cesur desenler ve payetler aslanların olmazsa olmaz listesindedir. Kıyafet konusunda para harcamaktan asla çekinmezler. Öyle ki sadece bir kere giyecekleri kıyafetlere bile tonlarca para verebilirler. Zevkleri oldukça iyidir ve her zaman kendine yakışanı seçer.

Saç bakımı yaptırmayı ve saçlarıyla ilgilenilmesini çok sever. Bakım yaptırdıktan sonra herkesin hayran gözlerle onu izlemesinden büyük zevk alır. Aslan kadınının dolabında mutlaka fular, devasa küpeler, dikkat çekici yüzükler, kocaman havalı güneş gözlükleri ve bir tane ünlü bir markaya ait saatleri bulunur. Bu aksesuarlara yatırım yapmaktan asla çekinmezler.

BaşakÖzellikler: Titiz, çalışkan, mükemmeliyetçi
Renkler: Sarı

Başak burcu kadınları titiz ve detaylara önem veren kişiliklerini giyim tarzlarına da yansıtırlar. Uyumlu giyinmeyi severler. Başak Kadını kullanışlı ve zamansız kıyafetleri her zaman dolabında bulundurur. Onun seçimlerinde hep bir detay ve fayda odaklı olma özelliği vardır. Kaliteli ama bir o kadar da abartısız parçaları severler.  Başak kadınının stili her daim kusursuz bir zarafet barındırır. 

Ayakkabı ve çanta seçerken de genellikle rahatlığına ve kullanışlı olmasına özen gösteren Başak Kadını için çantalar olmazsa olmaz bir parçadır

Terazi


undefined

Özellikler: Adil, eşitlikçi, dengeli
Renkler: Mavi, pembe

Denge ve uyumun burcu olan teraziler moda konusunda en başarılı burçlardan biridir diyebiliriz. Kıyafetlerde uyumu ve farklı tasarımları çok severler. Giyimi çok seven terazi kadınları için alışveriş yapmanın zamanı yoktur. Ruh haline göre her an alışveriş yapabilen terazi kadınları için doğal tonlar stilinin olmazsa olmaz bir parçasıdır.Yenilikleri, yeni trendleri çok yakından takip ederler.

Hayatının önemli bir bölümünü güzelliğine adar ve kozmetiğe para harcamaktan çekinmez. Saf ipeği ve ince kumaşları seven terazi kadınları transparan  giymekten  çekinmezler. Her zaman şık ve zariftirler. Çanta, kemer, takı gibi birçok aksesuarları vardır hepsi de birbiriyle uyumludur

AkrepÖzellikler: Mücadeleci, güçlü, hırslı
Renkler: bordo

Değişken ruha sahip olan akrep burcu kadını, bu özelliğini stilinde de zaman zaman gösterir. En fazla bilinen özellikleri olan gizemli ve seksi olmanın yanında Akrep kadınlarının aslında en iyi yaptıkları şeylerden biri de giyim tarzı ile nasıl dikkat çekeceklerini biliyor olmalarıdır. İlgi uyandıran kıyafetleri sık sık stilinin bir parçası haline getiren Akrep kadını seksapalitesi yüksek parçaları çok sever. Deri, dantel, büyük aksesuarlar onun üzerinde hem seksi hem de şık durur.

Bordo, siyah ve mor renklerini kombinlerinde sık sık kullanırlar. Modayı yakından takip eder ve trend olan her şeyi dolaplarında bulundururlar. İlgi çekmeyi sevdikleri için, en sade kıyafeti bile birkaç küçük detayla ilgi çekici hale getirebilirler. Akrep burcu kadınının stili için aksesuar çok önemlidir. Şapka, gözlük, küpe, yüzük, atkı, kolye. Kocaman küpe trendine en çok sevinenlerin başında Akrep burcu geliyor.


Yay

Özellikler: İyimser, Dürüst.
Renkler: Mor, Turkuaz

Yaylar, rüzgarın onları götürdüğü yere gitmeyi sever, Bu nedenle rahat ve çok yönlü kıyafetler giymeyi severler. Eğlenceye çok fazla düşkündürler ve farklı kültürleri keşfetmekten çok hoşlanırlar. Diğer kültürlerin giyim tarzlarını öğrenmekten ve uygulamaktan keyif alırlar Yayların her türlü farklı stili denemesi mümkündür.

Uzun eteklere, geniş pantolonlara ve spor kıyafetlere bayılırlar. Makyaj ve takı konusunda genelde sadelikten hoşlanırlar. Benimsedikleri bu tarzı, bohem olarak tanımlayabiliriz. Tüm ihtiyaçlarını bir çantaya doldurup özgürce etrafta gezinebilmek istediğinden, el çantaları değil ama büyük sırt çantalarına ilgi duyar.

Oğlak


Özellikler: Ciddi, soğukkanlı, disiplinli
Renkler: Kahverengi, siyah

Hayatı ciddi ve sorumluluk alarak yaşayan Oğlaklar özellikle iş kıyafetlerini başarılı bir şekilde taşırlar. Günlük hayatlarında da ciddi görünmekten hoşlanırlar.Abartıyı sevmezler ve çoğunlukla ciddi bir görünüme sahiplerdir.

Oğlak kadının giyim tarzında klas olan her şey vardır. Döpiyesler, koyu renk kıyafetler, şık ipek bluzlar, zarif elbiseler, zamansız çantalar, topuklu ayakkabılar. Koyu renkleri seven Oğlakların dolaplarında açık renklere rastlamak neredeyse çok zordur. Deri ceket ve kot pantolon uyumunu iyi bir şekilde gösterebilen Oğlaklar en tarz burçlardan biridir.

Farklı yağları ve doğal ürünleri harmanlayarak kendi bakım malzemelerini üretmeyi, hoş kokulu banyo seansları geçirmeyi sever.


Kova

undefined

Özellikler: Arkadaş ve dost canlısı, sıradışı, marjinal
Renkler: Mavi yeşil

Farklı ve marjinal kişiliklerini dolaplarına da taşır kova kadınları. Kova burcu kadını tarzıyla insanları şaşırtır ve bir daha baktırır. Fakat bu konuda yorum yapmana asla izin vermez. Çünkü o aykırı olmayı sever. Stili konusunda da aykırı olduğu kadar sıra dışı, sıra dışı olduğu kadar da özgür ruhludur.

Kova kadınları yırtık kotlardan, tulumlardan hoşlanır. Neyin neye uygun olacağı, hangi geleneksel tarzın hangi trendle bütünleşebileceği konusunda kâhin gibi davranır ve pek yanıldığı söylenemez. Kıyafetlerini tasarlayıp dikmekten de hoşlanır. Kova kadını, aksesuar konusunda da sıra dışı olanı bulmakta zorlanmaz.

BalıkÖzellikler: Hassas, duyarlı, yardımsever
Renkler: Beyaz, lavanta

Duygusal bir kişiliğe sahip olan balıklar ruh hallerine göre giyinirler. Balık kadını her zaman belli etmese de çok duygusaldır ve bu kıyafet seçimlerine de yansır. Masalsı ve romantik parçalar onların öncelikli tercihleridir. Şifon ve parlayan kumaşları çok severler. Uçuş uçuş kıyafetleri ve çizgili parçaları da stillerinde sık sık kullanmayı tercih ederler.  

Bütün bayanların ayakkabılara olan düşkünlüğü bilinse de Balık burcu için bu bir tık fazladır. Gömlek yakalarında broş onunla özdeşleşmiştir. İnciyle aşk yaşar. Üstelik sadece kolye olarak değil, yüzük, broş ve tokası bile incilerden oluşur. 

Zayıf gösteren kıyafet hileleri nelerdir? Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: