Evde Doğal Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Herkesin hayalidir güçlü ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilmek. Sağlıklı tırnaklara sahip olup harika görünmesini istiyorsanız bakım yapmayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Bakım dediğim öyle saatlerce vakit alacak şeyler değil. Hızlı ve pratik şekilde yapabileceğiniz türden.
Doğal gıdalarda ve yağlarda bulunan besin maddelerinin gücünden faydalanarak tırnaklarımıza gereken desteği sağlayabiliriz.

Limon

undefined

Limon içeriğindeki C vitamini ile tırnakları güçlendirken sağlıkla uzamasına yardımcı olur. Aynı zaman da limon suyu tırnaklardaki lekeleri yok eder parlamasını sağlar.
Bir dilim limon ile tırnaklarınızı ovup yarım saat bekleyip yıkayabilirsiniz. Ben parlatıcı ojemin içine limonsuyu ekliyorum. Bu yöntemi de uygulayabilirsiniz.

Hindistancevizi yağı

undefined

Hindistan cevizi yağı çok iyi bir nemlendiricidir. Tırnaklarınızı nemlendirirken aynı zaman da güçlendirmeye yardımcı olur. Kuruyup, sertleşen tırnak etleri, çabuk kırılma eğilimi gösteren tırnaklar için de hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak, zayıflayan tırnakların güçlenmesi için mükemmel bir seçenek olabilir. Sahip olduğu nemlendirme yetenekleri dışında, hindistan cevizi yağı ile karıştırılacak çay ağacı yağı, tırnaklardaki mantar sorununu ortadan kaldırabilir, herhangi bir bakteri veya mantar enfeksiyonunun yayılmasını önlemek için de aynı şekilde faydalı olabilir. Gece yatmadan önce ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yaparak hindistan cevizi yağı sürerek sabaha kadar bekletebilirsiniz.

Elma sirkesi

undefined

Elma sirkesi içerdiği enzimler ile tırnakların güçlenmesini sağlar. Demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve vitaminler açısından son derece zengin olan elma sirkesi asetik asit ve malik asit içerir. Bu içeriği ile enfeksiyonları da engeller. Su ile elma sirkesi karıştırın ve tırnaklara uygulayıp kurumasını bekleyin. Daha sonra tırnaklarınızı su ile durulayın.

Argan Yağı


Argan yağı; cilt bakımı, saç bakımı ve tırnak bakımında en çok tercih edilen yağlardan birisidir. Oligoelementler açısından oldukça zengin olan argan yağı, E vitamini içerir. Vücuttaki keratin ve kolajen benzeri dokuları uyarıcı ve tetikleyici nitelikte olan argan yağı birçok bakım ürününün içerisinde bulunur. Tek yapmanız gereken tırnaklarınıza birkaç damla koymak ve daha sonra tırnaklarınıza, kütiküllerinize ve tırnaklarınızı çevreleyen cilde Argan yağı masaj yapmaktır.

Bal

undefined

Bal tırnaklarınızı besler ve güçlendirir. 2 çay kaşığı balı birkaç damla limon suyuyla karıştırarak masaj yaparak tırnaklarınıza sürün ve 15-20 dakika bekleyin.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: