Tuz Lambasının Yararları

Bir arkadaşıma hediye ararken karşılaştım tuz lambası ile. İtiraf etmeliyim ki faydalarını bilmeden görüntüsüyle ilgimi çekmeyi başarmıştı. Faydalarını da öğrendiğim de hayranlığım bir kez daha artttı. Hem dekoratif hem de sağlıklı tuz lambası neymiş bir bakalım.

Tuz Lambası Nedir?

Tuz lambası, kristal kaya tuzu ham maddesi ile üretilen ve yaydığı negatif iyonlar sayesinde sağlığa birçok faydası olduğu bilinen sağlıklı lamba çeşididir. Kristal kaya tuzunun ısı ile birleşmesi sonucu negatif iyonlar açığa çıkar. Kaya tuz lambasının yararlı olmasında da etkili olan negatif iyonlardır. Havanın temizlenmesine yardımcı olan iyon yayılımı hem fiziksel hem de psikolojik olarak insanı rahatlatma gücüne sahiptir. Sinir ve stres gibi çağımızın en önemli problemleri karşısında etkilidir. Negatif iyonlar bulundukları ortamdaki virüs, bakteri ve mikro organizmalara karşı savaş açar. Havayı temizler. Havanın kalitesini artırdığı için solunum yolu problemlerinin ortadan kalkmasını sağlar.

Tuz Lambası Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Kimi araştırmacılar tuz lambası ile ilgili bilimsel bir çalışma olmadığını bu yüzden de işe yarayıp yaramadığıyla ilgili kesin bir şey söylemenin mümkün olmadığını belirtiyor. Prof. Dr. Canan Karatay ise kaya tuzu lambasını kullanmanın faydalı olacağını bu yüzden evimizde bulundurmakta fayda olduğunu belirtiyor.

Tuz lambasını kullanan kişilerin genel olarak memnun kaldıklarını gördüm. Tuz lambası kullananlar daha rahat uyuduklarını, daha rahat nefes aldıklarını, burunlarının tıkanmadığını ve daha enerjik uyandıklarını belirtmişler. Bu dekoratif ve sağlıklı görünen tuz lambası denenebilir bence.

Tuz Lambasının Faydaları Nelerdir?

  • Astım ve Alerji Belirtilerini Hafifletir
  • Elektromanyetik Radyasyonu Azaltır.
  • Enerji seviyenizi arttırır
  • Uykusuzluk sorunlarını çözer.
  • Havayı Temizler
  • Konsantrasyonu artırır
  • Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar
  • Burun tıkanıklığına iyi gelir
  • Migrenle mücadele etmenize yardımcı olur

Tuz Lambasını Nasıl Kullanabilirim?

Orjinal himalaya kaya tuzu lambasını; oturma odanızda, yatak odanızda, evinizin dinlenme köşelerinde, işyerinizde yada masanızda büyük bir zevkle kullanabilirsiniz. Üzerinde oluşan renkler ve çizgilerle, turuncu hoş ışığı kullandığınız ortamda harika bir atmosfer yaratacaktır. Yaklaşık 1,5 ve 2 kg. arası bir kaya tuzu lambası, 20-25 metrekarelik bir ortama yetecektir.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: