Doğal Temizlik için Sabun Cevizi Nedir?

Evde kullandığınız doğal temizlik malzemeleri sirke, limon, karbonat karışımlarına ek olarak, sizi tanıştırmak istediğimiz, başka bir doğal temizlik maddesi daha var: Sabun cevizi.

SABUN CEVİZİ NEDİR?

Sabun cevizi sabun ağacının meyvesidir. Dış kabuğunun saponin içermesi onun kurutulup temizlik malzemesi olarak kullanılmasını sağlar. Doğada kolay çözünmesi ve toksik madde içermemesi onu sadece insanın değil, doğanın da vazgeçilmez dostlarından biri yapar.

Sabun cevizi egzama, alerji vb. deri hastalıklarının süreçlerinde pozitif etki sağlarken bebek çamaşırları için özellikle tercih edilir.

undefined

SABUN CEVİZİ NASIL KULLANILIR?

4-5 adet sabun cevizi bir kasenin içine atılır ve kesenin ağzı bağlanır. Sonra çamaşırlarla beraber makineye atılır. Eğer uygun bir minik keseniz yoksa, bir çorabın içine de koyabilirsiniz cevizlerinizi. Çorabın ağzını bir ile bağlayıp makineye bu şekilde yerleştirebilirsiniz. Yumuşatıcı kullanmanıza gerek yoktur. Ağartıcı özelliği olmadığından dolayı beyazlarınızı yıkarken makinanın deterjan gözüne karbonat koyabilirsiniz.

Yıkama sonrasında meyveleri ve keseyi atmayınız. 30-60 derece arası yıkamalarda aynı kese 4 defa kullanılabilir

Aynı sabun cevizleri ile ardışık dört yıkama yapabilirsin. Böylelikle çok daha düşük maliyetle daha fazla yıkama yapabilirsin. Yıkama başına maliyetine bakıldığında diğer deterjanlara göre çok daha cep dostu.

Sabun cevizleri sentetik kimyasal içermez. Parfümsüz olduğu için deterjan kokusu yoktur. Hassas bir cilde sahip isen sabun cevizi tam sana göre!

BULAŞIK MAKİNASINDA KULLANIMI

Bulaşık yıkarken sabun cevizi kullanmak istiyorsanız, bir kese içerisine 5-6 tane sabun cevizi koyarak ağzını sıkıca bağlayın. Keseyi çatal kaşıkları koyduğunuz sepete koyun ve durulamayı kolaylaştırmak için bir fincan beyaz sirkeyi makinenin üst rafa yerleştirin.

Sağlıkla kalın.

Bulaşık süngeri yerine kabak lifi kullanımı hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: