Akıllı Kıyafetler Nedir? Giyilebilir Teknoloji Hayatımızda.

Akıllı telefon, akıllı saat, akıllı bileklik derken artık giyilebilir teknoloji bir tık öteye giderek değişik şekillerde karşımıza çıkmaya başladı. İşte sizi şaşırtacak giyilebilir teknolojisinin son noktası akıllı kıyafetler.

AKILLI SPORCU SÜTYENLERİ

MyZone

undefined

Kalp hızınızı ölçen MyZone spor sutyenleri aynı zamanda Bluetooth aracılığıyla başka aygıtlara da bağlanabiliyor. Böylelikle spor yaparken bir yandan da akıllı saatinizden kalp hızınızı takip edebilirsiniz.

Penti Mybra Touch Sütyen

undefined

Spire tag’in Penti sütyeni ile bir araya geldiği MybraTouch;  size günlük yaşamda stres seviyenizi kontrol altında tutarak, yaşam kalitenizi yükseltmenize ve vücut sağlığınızın gelişmesine yardımcı oluyor. Mybratouch, sütyen üzerinde yer alan giyilebilir tag ve telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile bağlantı kurarak çalışıyor.

Penti sütyenin üzerinde düzenli olarak bulunabilen, yıkanabilir, şarj ihtiyacı olmayan ve tamamen vücut hareketinize göre çalışan Spire için, cep telefonunuzun bluetooth bağlantısının açık olması yeterli.

Vitali

undefined

Siyah ve beyaz renk seçenekleri sunan Vitali akıllı sütyen, üzerinde yer alan sensörler sayesinde kalp atışı, göğüs kafesi hareketleri ve duruş bozukluklarını tespit edebiliyor. Spor yaparken kalp atışlarını takip eden Vitali, stresli anlarda kullanıcısını derin nefes alması için uyarıyor. Masa başında otururken ise doğru pozisyonda oturulması için kullanıcısını yönlendiriyor.

ŞORT T-SHIRT

Athos

undefined

Athos, Core olarak adlandırılan ve 10 saate kadar dayanabilen küçük bir Bluetooth modülü aracılığıyla 22 farklı kas grubunu takip edip, bu verileri gerçek zamanlı olarak kullanıcının cep telefonuna aktarıyor. Piyasadaki farklı ürünlerde de karşımıza çıkan EMG (elektromiyogram) teknolojisine bu akıllı giyside de rastlıyoruz. Athos’un asıl görevi, kullanıcının egzersiz yaparken kaslarını doğru kullanıp, kullanmadığını anlamasını sağlamak. Giysinin uygulamasında temsili bir vücut bulunuyor, buna bakarak çalıştırdığınız kasların zorlanıp, zorlanmadığını takip edebilirsiniz. Bunlara ek olarak kalp hızınızı ve oksijen seviyenizi (solunum hızı) de görüntülemeniz mümkün

Lumo Run

undefined

Lumo Run için geliştirilen özel duruş düzeltme sensörü bir şort/tayt üzerinde kullanılıyor. Giysinin bel kısmına yerleştirilen sensör, koşarken doğru pozisyonu korumanızı ve sağlıklı bir koşu yapmanızı sağlıyor. Bunun için sesli bildirimlerle sizi uyarıyor.

CEKET

Levi’s

undefined

Özellikle sportif aktivitelerle ilgilenenlere hitap eden bu akıllı ceketin sol kol manşeti üzerinde bulunan Levi’s Commuter anahtarı telefonunuzla etkileşime geçmenize olanak sağlıyor.

Sahip olduğu özelliklerle göz kamaştıran yeni teknolojik ceket, kullanıcılara yakın yerler hakkında bilgi alma, müziklerini değiştirme ve ceketin koluna dokunarak gelen aramalara cevap verme imkanı tanıyor. ‘Commuter Trucker’ hem Android, hem de iPhone’la çalışıyor.

AYAKKABI

Lundi Smart Boots

undefined

Kışın ayakları çok üşüyen kadınlar için tasarlanan Lundi Smart Boots, ısıtma sistemine sahip. Çizmelerin için mobil uygulama ile 37 dereceye kadar ısıtmak mümkün.

Xiaomi 90 Ultra Fun

undefined

Bu ayakkabı ile attığınız adım sayısı, yakılan kalori miktarı, ne kadar koştuğunuz ve yürüdüğünüz, bisiklet istatistikleri ve tırmanma bilgilerini görebilmek mümkün. Tüm bu bahsetmiş olduğumuz verileri Xiaomi Home uygulamasıyla görüyoruz.

Nike Adapt BB

undefined

Ayağının şekline elektronik olarak uyum sağlayan, çığır açan bağcık sistemi. Her maçta ve her adımda doğru uyumu yakala.

Akıllı telefonundan uyumu istediğin gibi ayarlayabilir, ön ayarlar arasında geçiş yapabilir, ışıkları kişiselleştirebilir, pil seviyelerini kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilirsin. Yeni Siri Kısayolları, ayakkabılarını hareket halindeyken kontrol etmeyi daha da kolaylaştırıyor.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: