Kaş ve Kirpik Gürleştirme Yöntemleri

Bir zamanlar incecik kavisli kaşlar modaydı. Kalın gür kaşlarımızı modaya ayak uydurmak için her geçen gün incelttikçe incelttik. Şimdi kalın ve doğal kaşlar moda. Peki incecik yay gibi olan kaşları nasıl kalın ve doğal hale getireceğiz. Sizin için em etkili yöntemleri araştırdık. Kaşlarınızı ve kirpiklerinizi gürleştirecek en etkili yöntemler nelerdir?

SARIMSAK

undefined

Sarımsağın kokusu birçok insanı rahatsız etse de kaş gürleştirme de en etkili yöntemlerden biri. Sarımsağı ikiye bölüp kaşımıza bastırarak sürüyoruz. 30 dakika beklettikten sonra kaşlarımızı bol su ile yıkıyoruz. Sarımsak kıl köklerini besleyerek kaşlarımızın gürleşmesine yardımcı oluyor. Düzenli olarak bu yöntemi haftada 3-4 kez uygularsak olum sonuç alabiliriz.

VAZELİN

undefined


Vazelin, kaşlara sürüldüğünde dökülmeleri önler, seyrek kaşların gürleşmesine yardımcı olur. Her gece uyumadan önce kaşlarınıza kulak çubuğu ya da pamuk yardımıyla ufak bir miktar vazelin uygulayın. Aynı işlemi kirpiklerinize de yapabilirsiniz. 

KAHVE VE ÇAY KÜRÜ

undefined

Şems Arslan’ın kaş ve kirpik uzatan yöntemi şu şekilde. Öncelikle kahveyi ve çayı pişirin ve biraz dinlendirin.Daha sonra soğuyunca ikisinden de 1 çorba kaşığı alıp karıştırın. Kaşlarınıza ve kirpiklerinize kulak çubuğu yardımı ile sürün.Bu uygulamayı gece yapın sabaha kadar bu şekilde kalabilir.Gözünüze uygulama yaparken göz altınıza mutlaka pamuk yerleştirin.Her gün uygulanabilir yalnız her seferinde taze olarak yapılmalıdır.

E VİTAMİNİ

E Vitamini kaş ve kirpiklerinizi besler. E vitaminini temiz bir rimel fırçasıyla kaşlarınıza tarayarak uygulayabileceğiniz gibi yağlarla karıştırarakta uygulayabilirsiniz. (Badem yağı, zeytin yağı, hint yağı v.b)

BİTKİSEL YAĞLAR

undefined

Hint yağı, tatlı badem yağı, susam yağı, fındık yağı, zeytin yağı, hindistan cevizi yağı. Bunlardan elinizde olam birini ya da karışım yaparak istediklerinizi temiz bir rimel fırçasıyla kaç ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

ALOE VERA JELİ

undefined

Aloe vera jeli, esansiyel amino asitlerle doludur. Bu nedenle kirpiklerin uzamasını hızlandırır. Aloe veranın içinde tüyleri güçlü, uzun ve dolgun tutmaya yardımcı olan 19 amino asit bulunduğu tahmin ediliyor. Bu özellikleri kirpiklerinizi canlandırır ve kaybını önler.

E vitamini, Aloe vera Jeli ve Hint yağını karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: