Makyaj Temizlemek İçin Pratik Yöntemler

Uyumadan önce makyajınızı temizlemek cilt bakımının en önemli adımlarından biri. Günün yorgunluğu ile akşam makyaj temizlemek işkence haline dönüşebiliyor. Makyajınızı temizlemeyi bir kez alışkanlık haline getirdiğinizde, sizin bir parçanız olacak. Makyajınızı temizleyebileceğiniz birbirinden farklı yöntemlerden biriyle sizde kolayca makyaj temizleyebilirsiniz. Çok yorgun olduğunuzda bir mendil ile şipşak sorunu çözebilirsiniz.

Makyaj Temizleyici Yağlar

undefined

Yağlı bir cilde sahipseniz yağ formundaki cilt temizleme ürünleri özellikle göz makyajını oldukça iyi temizlese de yağlı ciltlere iyi gelmiyor. Sivilcelenmelere ve aknelere sebep oluyor. Bu yüzden yağlı ciltlerin çok tercih etmemesi gereken bir ürün. Göz makyajını çıkarmak için de yağ formüllü ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler sayesinde küçük hareketlerle gözlerinizi ovduğunuzda rimel, eyeliner ve far gibi ürünler kolayca çıkacak ve silinebilecektir. Böyle hep ince bir yapıya sahip olan göz ve çevresi yıpranmaz hem de kirpikleriniz daha az dökülür. Badem yağı benzeri yağlar da göz makyajını çıkarmak için kullanılabiliyor.

Makyaj Temizleme Eldiveni

undefined

Bu ürünü duyduğumda şaşırmıştım. Güzel ve pratik bir ürün. Günlük kullanım için olmasa da tatillerde hayat kurtarıcı. Yine makyaj temizlemeye üşendiğiniz günlerde de pratik bir çözüm. Bu ürünü kullanmak için tek yapmanız gereken ise eldiveni içme suyuyla ıslatmak ve yüzünüze sürmek. Üstelik fiyatı da uygun bu ürünü elimizin altında bulundurmakta fayda var.

Makyaj Temizleme Sütü

undefined

Makyaj temizleme sütü cildi temizleyen, siyah noktalardan ve sivilcelerden arındıran bir üründür. Hem kuru hem de yağlı ciltler için uygundur.

Makyaj Temizleme Mendilleri


undefined

Makyaj temizleme mendillerini birçok cilt tipine uygun şekilde bulabilirsiniz. İyi ve kaliteli bir makyaj temizleme mendili makyajınızı derinlemesine temizlemeye yardımcı olur ve cildinizi nemlendirmeye hazır bir hale getirir.

Makyaj Temizleme Suyu

undefined

Artık birçok insanın makyaj temizlerken tercih ettiği misel sular moleküllerinde bulunun çift faz sayesinde suyu ve yağı çeker ve temizler. Bu işlem sırasında cildi tahriş etmez, zarar vermez. Bu yüzden son dönemlerde çok tercih edilen bir ürün. İçeriğinde misel su bulunan ürünleri artık her kozmetik markette bulmak mümkün. Cilt tipinize göre uygun olanı tercih edip makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz.

Makyaj Temizleme Balmı

Temizleme balmı ağır makyajı kolayca çıkarır.
Dondurma balm dokusu vücut sıcaklığında eriyerek yağa dönüşür ve
ağır makyajı derinlemesine temizleyerek nemli bir bitiş sağlar.Temizleme balmını cildinize masaj yaparak kısa bir süre uygulayın. Balmın emildiğinden emin olduktan sonra yüzünüzü suyla yıkayın ve kurulayın. Yağ ya da su bazlı tüm makyaj kalıntılarını temizler ve cildinizi  besler.

undefined

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: