Cildi gençleştiren Gua Sha nedir?

Asyalı Kadınların güzellik sırlarından birini daha öğrendik 😄 Doğal taşlarla yapılan yüz masajı Bu doğal taşlarla yapacağınız yüz masajı yorgun cildinizi canlandırmak kan dolaşımını hızlandırmak ve kırışıklıkları açmak için idealdir. Gua Sha’nın ne olduğunu, kullanım amacını, kullanma şeklini merak edenler için araştırdım.

Gua Sha nedir?

Gua Sha, Doğu Asya’da kullanılan geleneksel bir tıp tekniğidir. Çince’ de “gua” kelimesi sürtmek, “sha” kelimesi de kızarmış cilt anlamına gelmektedir. Cildi kızartana kadar taşı bastırarak sürtmek 😄 Hatta bu masaja Kızıl Ejder masajı da denir. Neyse ki biz Gua Sha masajını yüzümüze daha nazik uygulayacağız.

Gua sha pembe kuvars, aventurin, kristal kuvars ve yeşim gibi değerli minerallerin farklı formlarda ve ebatlarda şekillendirilmesi ile elde edilen bir yüz masaj aletidir.

Antik Çin’de bir güzellik yöntemi olarak kullanılan Gua Sha, enerji ve kan dolaşımını geliştirmek için kullanılıyordu. Sadece yüzde değil, tüm vücut için kullanılan bu yöntem, tarihte cilt kızarana kadar uygulanıyordu. Vücuda faydalı kristallerden üretilen güncel Gua Sha, daha küçük bir form ile yüze baskılar ile uygulanıyor. Bu teknikle; kan dolaşımı, lenf drenajını ve cilt elastikiyetini düzenleyen Gua Sha kas gerginlikleri ve kırışıklıklar gibi sorunları azaltıyor.

undefined

Gua Sha Faydaları Nelerdir?

Cildin elastikiyetini hızla güçlendirir.

Ciltteki çizgilerin oluşumunu ve enflamasyonun oluşumunu engeller.

Kan dolaşımını hızlandırarak ciltteki sarkmalara engel olur. 

Ciltte zamanla büyüyen gözeneklerinizin küçülmesine yardımcı olur.

Hücrelerin oksijen alma kapasitesini maksimum seviye getirir.

Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt yüzeyi yaratır, siyah noktaların oluşumunu engeller.

Gua Sha Nasıl Kullanılır?

undefined

  • Boyun: . Adem elmasının  üzerinde çok nazikçe gezdirin  bu REN hattınızı harekete geçirmek için enerjik bir taramadır. (Çin tıbbındaki REN kanalı vücudun “yin” enerjisini toplar, karın, göğüs, boyun, baş ve yüz problemlerini tedavi eder.)
  • Çene: Gua Sha’yı düz tutarak çenenizin altından  kulak memenize doğru çekin. İsterseniz, tersi yönde geri kaydırırken diğer elinizle çenenizin altındaki derinizi tutun.
  • Yanaklar: Çene hattından kulak memenize doğru yanaklarınız üzerinden götürün. Sıvı akışının boyundan aşağıya, köprücük kemiğinizin hemen üstündeki lenf düğümlerine akmasına teşvik etmek için kulağınıza nazikçe sallayabilirsiniz.
  • Elmacık kemiği: Elmacık kemiği altından çekin. Gerçekten burada depolanma eğiliminde olan çok miktarda sıvıyı alıp saç çizginize doğru yönlendirin.  Saç çizginize hafifçe ve nazikçe bitirin. Ardından yine elmacık kemiklerinin üzerinden saç çizginize kadar uygulayın.
  • Göz altları: Nazik bir şekilde ister içten dışa ister dıştan içe olacak şekilde uyulama yapın.
  • Kaşlar & Alın: Kaşlardan yukarı doğru saç çizginize kadar uygulayın. Yine bir kaştan diğerine doğru uygulama yapın. Son olarak 3. gözün yer aldığı 2 kaş arasından alın üzerinden olacak şekilde kullanımı sağlayın.

Detaylı Uygulama Videosu

Gunde 5 dakikanızı ayırmanız yeterli. 21 gün sonunda cildinizde gözle görülür fark oluşur.

Sevgiyle Kalın

Jade (face) roller hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.


www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: