Tarçınlı Karanfilli su zayıflatıyor mu?

Tartının üzerine çıkıp mutlu olmayı kim istemezki. Giden kiloları görmekten daha güzeli yok sanırım. Bazı insanlar ne kadar çok yemek yeseler de kilo almıyorlar. Ben bu tarz insanları hep kıskanmışımdır 😀 Düşünsenize istediğimiz her şeyi yiyorsunuz ama kilo almıyorsunuz. Bu şekilde kilo almayan bir kaç arkadaşıma nedir bunun sırrı dediğimde hepsinin ortak bir cevabı var. Metabolizmam çok hızlı çalışıyor. İşin sırrı metabolizma hızı ise o zaman nasıl bunı başaracağımızı bilmemiz gerekiyor.

Metabolizmayı hızlandıran bir sürü etken var tabi. Bugün bizim üzerinde duracağımız konu su içmek. Her öğün öncesi su içmek hem doygunluk hissini, hem de metabolizma hızını destekler. Su içmeyi daha da etkili hale getirmek için içerisine bazı destekler ekleyeceğiz. Böylece çift etki sağlayacağız. Su ile bize eşlik edecek desteklerimiz tarçın ve karanfil olacak. Sorumuzuz cevabına dönersek tarçınlı karanfilli su ile 1 hafta da 3 kilo verilebileceği söyleniyor. Bu tabi benim için imkansız. Zaten fazla kilomun toplamı 3. Çok kilo fazlası olanlar için diyetle desteklenerek neden olmasın?

Suya Tarçın Eklemenin Faydaları

undefined

Dünyaca ünlü  ”The Journal of Diabetes Science and Technology”  dergisinde yayınlanan bir makalede, tarçının kan şekerini dengelediği ve mide boşaltımını yavaşlattığı bilgisi paylaşılmıştır. Mide boşaltımının yavaş olması, besinlerin daha uzun süre midede kalmasını sağlayarak tok kalmayı destekler. Bu sayede daha az besin tüketileceği için kilo vermeyi kolaylaştırır. Tarçınlı su, kilo vermek isteyenlerin şeker ihtiyacını kontrol etmek adına da iyi bir seçimdir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, tarçınlı su içmeyi unutmayın.

Suya Karanfil Eklemenin Faydaları

Metabolizmayı harekete geçiren karanfilin etkisiyle, vücutta biriken toksinleri atabilirsiniz. Böylece kilo verme süreciniz hız kazanmış olacaktır.

undefined

Tarçınlı Karanfilli Su Tarifi

Malzemeler;

* 1 adet çubuk tarçın

* 1 yemek kaşığı karanfil

* 1 yemek kaşığı zencefil kökü

* 3 su bardağı su

Hazırlanışı;

Yukarıda yazılan ölçüde tarçın, karanfil, zencefil ve su bir demliğe alınır ve kaynamaya bırakılır. İyice demlenen karanfil çayının sabah ve akşam 2 kere yemeklerden yarım saat önce tüketilmesi gerekmektedir.

Bu çayı tüketirken, yediğiniz şeylere de dikkat etmeniz gerekir. Yağlı, unlu ve şekerli gıdalarda uzak durulmalıdır. Aksi takdirde vücuda giren karanfilin etkisi hafifleyecektir.

Karanfil çayı metabolizmayı hızlandırdığı gibi tokluk hissini de beraberinde getirir. Vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olan karanfil aynı zamanda bir idrar söktürücüdür. Yağ yakma konusunda da oldukça başarılı olan karanfile bu çayda zencefil de etki eder. Zencefil bölgesel yağları eritmede etken bir bitkidir.

Sağlıkla Kalın.

Yağ yakan, göbek eriten yoğurt kürüne buradan ulaşabilirsiniz.


www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: