Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Üniversiteye giderken başladım makyaj yapmaya. Bundan 20 yıl önce benim için makyaj gözüne bulaştırmadan kalem çekebilmek taşırmadan ruj sürebilmekti. 5 malzeme ile 5 dakika da bitirip makyaj yaptım sanardım 😀 4 yıl sonunda mezuniyet için uzman bir makyöz bana makyaj yapınca anladım ki ben yıllarca makyaj yapmamış yüzümü sıvamışım. Makyöz makyaj malzemelerini çıkardığında şok oldum. Bir bavul malzeme ile saatlerce süren bir uğraşın sonunda bir sanat çıkmıştı ortaya. Ayna da tanıdık biri bana bakıyordu ama asla ben değildim 😀

Artık çok şanslıyız. İnternetten makyaj ile ilgili bütün bilgilere ulaşabilmek mümkün. İşte size etkiliyici bir göz makyajı yapmak için tüyolar.

Göz Tiplerine Göre Makyaj

Her göze aynı makyajı yapmak doğru değildir.. Herkesin göz yapısı farklı olduğu için yapacağı makyaj da farklı olmalıdır. Doğru makyaj yapmak için önce göz şeklinizi bilmeniz gerekiyor.

Birbirine Yakın Olan Gözler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Gözleri birbirine yakın olanlar, göz pınarlarına açık renk far ya da aydınlatıcı uygulayıp gözün dış köşelerini koyultmalı ve yanlara doğru farı çekik şekilde uygulamalılar. Gözleriniz birbirine yakınsa, ortasından göz sonuna kadar alt ve üst kısmına kalem sürmelisiniz. Kirpiklerinizin uçtaki kısımlarına bol bol maskara sürmelisiniz. Gözlerinizin asla tamamına kalem çekmeyin. Bu, gözlerinizi daha da küçük gösterir. Ayrıca gözlerinizin tamamına ve özellikle göz pınarlarına koyu gölgeler yapmayın.

Birbirine Uzak Olan Gözler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Eğer birbirinden uzak gözleriniz varsa, göz kapağının iç kısımlarına koyu renkte far uygulayabilirsiniz.Gözün dış kısımlarına ise açık renk far sürebilirsiniz, Birbiriyle uyumlu ama açıklı koyulu 2 farklı far rengi ile gözlerinizi birbirine daha yakınmış gibi gösterebilirsiniz. Üstelik dumanlı bir görünüm olur. Bu efekt oldukça etkilidir, bunu açık ve koyu renkte başka far renkleriyle de deneyebilirsiniz. Bu makyajda göz kalemi kullanmayabilirsiniz ama makyajınızı mutlaka maskara ile tamamlayın. Birbirine uzak gözleriniz varsa asla göz pınarlarını aydınlatıp, gözlerinizi birbirinden daha da uzak göstermeyin. Bu kısımlar her zaman daha koyu ve gölgeli olsun. Bu sizin en önemli makyaj sırrınız olsun!


Badem Gözler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Göz şekline göre makyajda en ideal göz şeklidir. Makyaj artistleri bu tip gözlere makyaj yapmaya bayılır! Badem gözlüler her makyajı yapabilirler. Dumanlı göz makyajı badem gözlülere çok yakışır

Çukur Gözler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Çukur bir göze sahipseniz; birkaç basit teknikle etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Çukur gözler olduğundan daha küçük gözükürler. Bu noktada koyu tonları tüm göz kapağına uygulamaktan kaçınarak; krem, ekru gibi daha aydınlık ve açık renkleri tercih etmek doğru bir adım olacaktır. Kalem ve eyeliner kullanmak isterseniz; gözaltlarına uygulamaktan kaçınmalısınız. Bu işlem gözlerinizi daha da küçük gösterecektir. Bunun yerine, göz kapağına ince bir şekilde uygulayabilirsiniz. Göz içine ise daha iri ve aydınlık bir görünüm vermesi için beyaz veya krem rengi göz kalemi uygulayabilirsiniz. Son olarak maskarayı özellikle üst kirpiklere içten dışa doğru bol miktarda uygulamalısınız.

Düşük Göz Kapağı Olan Gözler Nasıl Makyaj Yapmalı?


Düşük göz kapakları olanlar, göz kapaklarına yapılan makyajın çok kolay dağılıp, bulaşmasından rahatsız olur. Göz farı bazı kullanmaları önerilir. Göz farı uygulaması sırasında kıvrımın biraz üstüne uygulama yaparsanız, gözlerinizi açtığınız zaman göz farınız kaybolmamış olur. Yerini tam olarak anlamak için gözlerini açıkken göz kapaklarınıza bakmanız yeterli olacaktır. Ayrıca, siyah veya lacivert gibi koyu renk tonlarından kaçının. Aksi halde gözleriniz batmış görünebilir.

undefined

Çekik Gözler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Çekik göz makyaj yapılması en zor göz tipidir. Eğer çekik gözlere sahipseniz çektiğiniz eyeliner göz kapağınıza bulaşır, bin bir uğraşla yaptığınız dumanlı göz makyajınız istediğiniz etkiyi vermez ya da sürdüğünüz kapatıcı göz kapaklarınızda topaklaşır. Bütün bunlar makyaj severler için son derece büyük dezavantajlardır Toz far kullanmak yerine krem ya da likit yapıda olan farları kullanabilirsiniz. Bu farları göz kapağınıza çok daha rahat bir şekilde uygulayabilir ve kullanım kolaylığı da sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra birden fazla renk yerine tek renk far kullanmalısınız. Çekik gözler kalın çekilen eyeliner için uygun değildir. Bu nedenle ince uçlu bir fırça ile incecik bir eyeliner sizin için en ideal sonucu verecektir Maskara sizin için önemlidir.Kirpikleriniz ne kadar hacimli ve uzun görünürse göz kapaklarınız da o kadar güzel görünür.

Makyaj temizlemek için pratik yöntemleri nelerdir? Detaylar için buraya tıklayın.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: