Ameliyatız Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dolgun dudaklar, sahip olabileceğiniz en güzel şeylerden biri olabilir. Ve elde etmek için bıçak altına yatmanıza veya dolgu yöntemlerini denemenize gerek yok! Kolayca ulaşabileceğiniz doğal yöntemlerle dolgun dudaklara sahip olmak mümkün.

Dudak Dolgunlaştırma Hareketleri

Yapacağınız birkaç dudak egzersizi ile de dudak dolgunlaştırma işlemi yapabilirsiniz. Oldukça basit olan bu işlemler sonrasında dudaklarınız dolgunlaşacaktır.

  • İlk olarak yapacağınız işlem öpücük hareketi olmaktadır. Öpücük hareketini yaparken iki elinizin iki parmağınızı dudaklarınızın çevresine koyun. Yani öpücük hareketiyle parmaklarınız yardımıyla dudağınızı sıkıştırın. 10 defa tekrarlayarak düzenli bir şekilde bu hareket yapılmalıdır.

undefined

  • Diğer bir dudak dolgunlaştırma egzersizi de ağız kapalı gülme hareketidir. Ağzınız kapalı bir şekilde gülümsemeye çalışın. Gülümseme pozisyonunda 5 saniye bekleyip normale dönün ve tekrar ağzınız kapalı gülümseyin. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.

Tarçınla Dudak Dolgunlaştırma

Doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri arıyorsanız tarçın ile dudak dolgunlaştırmayı sizlere tavsiye edebiliriz. Dudağınızda yapacağınız tarçın maskesi sonrasında sizler de dolgun ve güzel görünen dudaklara sahip olabilirsiniz. Hazırlayacağınız tarçın maskesi dudaklarınıza zarar vermeden dudak dolgunlaştırma işleminizi gerçekleştirecektir.

undefined

Malzemeler:

• 1 çay kaşığı tarçın yağı veya toz tarçın
• Yarım çay kaşığı vazelin

Nasıl Yapılır?

• Vazelin ve toz tarçını bir kasede karıştırın.
• Bu karışımı nazikçe dudaklarınıza sürün ve masaj yapın.
• Birkaç dakika bekletin ve sonra silin.
• Daha sonra dudak nemlendirici sürün.

Dudak Dolgunlaştırma Aparatı Kullanmak


Uğraşmadan ve estetiksiz dolgusuz dudak kalınlaştırma ve şişirme yöntemi olarak karşımıza çıkan en iyi alternatiflerden bir tanesi olan dudak dolgunlaştırma aparatı, şişe kapağına benzer ancak dudaklarımızın şekline ve dolgunluk vermek istediğimiz bölge ve almak istediğimiz sonuca uygun olarak farklı şekil alternatifleriyle karşımıza çıkan plastik bir aparattır.

undefined
Sıklıkla, oval ya da tam yuvarlar şekilleri kullanılan dudak kalınlaştırma aparatları uzun ömürlü, dayanıklı ve oldukça hızlı eden aletlerdir. Ne yazık ki etkileri uzun süreli kalıcı değildir ancak çantanızda kolayca taşınabilecek boyutta ve her daim kullanıma hazır olduğundan, bir buluşmaya ya da partiye giderken yanınızda taşıyabilir, makyaj tazelemek için müsaade isteyip, 2 dakikada aletinizi kullanarak dudaklarınızı hızlıca şişirebilir, arkadaşınızın yanına dolgun dudaklarla dönebilirsiniz.

Nane Yağı İle Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırma konusunda en başarılı sonuçların alındığı yöntemlerden bir tanesi de nane yağı ile dudak dolgunlaştırma işlemidir. Nane yağını alıp dudağınıza sürün. Bütün dudağınızda uyguladığınız nane yağı bir süre sonra dudağınızda yanma hissi yaratabilir fakat bu yanma hissi ile beraber bir süre sonra dudağınızın kalınlaşarak dolgunlaştığını göreceksiniz.

undefined

Nutellalı lip balm tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: