Kolajen Maske Tarifi

Son zamanlarda Kolajeni duymayan kalmamıştır herhalde. Hem doktorlar hem de güzellik uzmanları tarafından sıkça duyuyoruz. Kolajen içeren besinler ve kremlerde en çok ilgi çeken konular arasında oldu. Evde kolayca yapıp uygulayabileceğiniz kolajen maskesinin etkileri de inanılmaz.

“Jelatin, hayvan kollajeninden yapılır ve bu yüzden doğal cilt bakımında da oldukça etkilidir. Bir gıda olarak aldığınız zaman kollajeninizin en iyi şekilde yapılanmasına yardımcı olur, ancak cildinize uygulandığında ise çok daha yararlı olduğu kanıtlanmıştır.”

Yüzünüze uyguladıktan sonra, gözeneklerinizi tıkayan ölü deri hücreleri ve yağı ile cilt sıyrıldığında cildinizi temizler. Ayrıca jelatın, cildinizde yumuşatıcı bir etkiye sahip olmasının yanı sıra, kurudukça aynı zamanda sıkı ve tonlu olmasına da yardımcı olur. İşte oldukça eğlenceli ve yararlı jelatin içeren cilt kolajen maskesi.

Jelatinin cilt ve güzellik için kullanılabileceği çok yaygın olarak bilinmez. Yazımızdaki jelatinli yüz maskesi tarifleriyle yüzünüdeki esneklik kaybını azaltarak kırışıklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz

Kolajen Maske Tarifi

Malzemeler

2 kaşık toz jelatin

2 kaşık ılık süt

1 kaşık türk kahvesi

Kolajen Maske Hazırlanışı

Küçük bir kasenin içinde toz jelatin ile sütü karıştıralım. Sütün ılık olması jelatinin erimesi için gereklidir. Karışım homojen bir kıvam alınca içerisine 1 kaşık türk kahvesi ekliyoruz. Tüm malzemeleri karıştırarak el,yüz,dekolte bölgesine uygulayabiliriz.

Maskeyi 7-8 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Hafta da iki kereden fazla uygulamayınız. Yüzünüze sürmeden önce alerji olup olmadığını anlamak için elinizde küçük bir alanda deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki videodan kolajen maske yapılışını detaylı olarak görebilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: