Kantaron yağı ne işe yarar?

Çok tez canlı biriyim. Kötü bir şey mi tez canlı olmak. Ocağın altını kapatır kapatmaz silmeye kalkmazsanız kötü bişey değildir 🤣 Bir gün yine yemek yapıp hemen ocak silme işlemine geçince elim ocağın sıcağıyla yandı. Bu ilk defa başıma gelmemesine rağmen akıllanmıyordum 🤣 Annem uzun uzun fırça attıktan sonra çantasından kantaron yağı çıkarıp bana uzattı. İşte bu olmazsa olmaz yağ ile tanışmam da böyle oldu. Tüm tez canlı bayanlara öneririm.

Doğal bir antiseptiktir!

Kantaron yağı içeriğinde bulunan antiseptik özellikten dolayı yaraların mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu önler.

Hücre yenileyicidir!

Kantaron yağının hücre yenileyici özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde cildin kendini daha hızlı onarmasını sağlar, cildi ölü hücrelerden arındırır.

Güneş yanıklarını iyileştirir!

Kantaron yağının yanıkları ve özellikle de güneş yanıklarını çok kısa sürede iyileştirebilme özelliği vardır. Bununla birlikte yanıklardan kaynaklanan ağrıları da hafifletmeye yardımcı olur.

Baş ağrısını dindirir!

Baş ağrısının en şiddetli hali olan migren ağrılarında kantaron yağını alına ve başa masaj yaparak sürmek ya da kantaron çayını içmek önerilir. Bu şekilde baş ağrısı dindirilebilir.

Ağrıları giderir!

Kantaron yağının ağrı giderici özelliği bilinmektedir. Bunun için bel, sırt ve kas ağrıları gibi daha pek çok ağrıda kantaron yağını ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulamak önerilir. Hatta kekik ve ardıç yağıyla birlikte uygulanırsa ağrıların daha kısa sürede dinmesi, romatizma kaynaklı ağrıların hafiflemesi mümkün olabilir.

Çok etkili bir pişik ilacıdır!

Hem yaz aylarında yetişkinlerin hem de her daim bebeklerin yaşadığı pişik sorunu için en doğal çarelerden birisi kantaron yağıdır. Bunun için pişik olan bölgeye ince bir tabaka halinde kantaron yağı sürülmesi önerilir. Ancak olası bir alerji riskine karşı kantaron yağını, suyla incelterek pişik bölgesine uygulamak daha doğru olacaktır

Hemoroit ilacıdır!

Hemoroit sorunu çok ağrılı ve acılı bir problemdir. Daha başlangıç aşamasındayken hemoroit olan yere kantaron yağı sürmek, yağı veya kantaron çayı içmek bu sorunu doğal olarak tedavi edecektir.

Yaraları iyileştirir!

Doğal antiseptik özelliğinden dolayı her evde bulunan hafif yara kremlerinden çok daha etkili bir ilaç olarak kantaron yağı kullanılabilir. Herhangi bir kesik, yatak yarası, ameliyat izi gibi izlerin ve yaraların iyileşmesi için kantaron yağı sürmek önerilir.

Cilt dostudur!

Yüzde oluşan pek çok cilt sorununda rahatlıkla kantaron yağı kullanılabileceği gibi, herhangi bir sorun yokken de cildin genel sağlığına iyi gelir, cildi pürüzsüzleştirir ve siyah noktaları, lekeleri, morlukları iyileştirir. Özellikle de T bölgesindeki siyah noktalar, cilt lekelerini gidermek konusunda kantaron yağı çok etkilidir. Bunun için bir parça pamuğa birkaç damla kantaron yağı damlatıp cilde masaj yaparak uygulamak önerilir. Ancak olası bir alerjiyi önlemek için ilk kullanımda az bir miktar sürüp cildin tepkisini beklemek gerekir.

Sedef hastaları için doğal ilaçtır!

Çok önemli ve yaygın bir cilt sorunu olan sedef için de kantaron yağı ile tedavi önerilir. Uygulandığı ilk günlerde kaşıntı ve kurumalar olmakla birlikte, ilerleyen dönemde ciltte iyileşme görülecektir.

Sağlıkla ve sevgiyle kalın.

Avokado Yağı ve Kullanımı ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: