Corona (korona) Annesi

Corona (korona) annesi nedir?

Zordur korona annesi olmak. Her zaman ki annelik görevlerinin üstüne büyük bir sorumluluk daha binmiştir. Tüm ailesinin bağışıklık sistemini daha da güçlendirmek ve korona virüsüne savaş açmak. Silahları çamaşır suyu, kolonya, dezenfektan, sirke…. Bence korona annelerini de bütün gün alkışlasak haklarını ödeyemeyiz.

Korona annesi günlüğü

Bu her zaman ki kahvaltılardan farklı korona annesinin kahvaltısı. Bağışıklık sisteminin önemini çok iyi kavramış ve artık bir beslenme uzmanı olacak kadar bilgili. Öğrendiği herşeyi eklemiş kahvaltısına içi rahat etmez başka türlü..
Kahvaltı sonrası korona annesi süper gücü başlıyor. Kafasında hep aynı soru? Bu virüs eve nasıl girebilir? Aklına gelen her yeri ve her şeyi yıkamakla başlıyor işe. Dış kapı zilinden kapı kollarına kadar…. İçi hala rahat değil. Hep acabalar acabalar…Savaş sırasında çocukların bitmeyen istekleri. Anne canım sıkıldı, anne bir şeyler yapalım… Bir yandan savaşması gereken mikroplar bir yanda ilgi bekleyen çocuklar. Korona annesi savaşa ara veriyor. Çocuklar için de üzülüyor çümkü… Biraz vakit geçirdikten sonra savaşına geri dönüyor. Uzun bir temizlikten sonra içi rahat ediyor biraz. Hala kaygılı hala huzursuz hatta yorgun.

O savaşırken zaman öyle bir geçmiş ki yemek hazırlaması gerektiğini fark ediyor. Birazdan herkes acıktım diye bağırmaya başlayacak. Kendini mutfakta yemek yaparken bulurken yine çocukların sesi yankılanıyor. Anne! Anne! Anne!
Yine aynı ikilem. Yemek yapmak ve çocukların isteklerine yetişmek. Bu sefer yemek telaşı ağır basıyor. Ödev yapın diye seslense de çocukların pek umrunda olmuyor. Anne okul eylüle kadar yok ne ödevi? Yemek bitince biraz dinlenmek istiyor ama kapı çalıyor. Gelen market siparişi. Evden bir şeyler almak için bile çıkmadığından marketten eve siparişleri geliyor. Kapıyı açarken endişeli. Getiren kişiyi süzüyor bir. Ağzında maskesi elinde eldiveni var mı diye bakıyor. Torbaları kaptığı gibi dezenfekte etmeye koşuyor. Alışverişi yerleştirmek hiç bu kadar zor olmamıştı. Her şey yıkanıp kurulanıyor. Bağıran çocukları duymuyor o an, savaşın en zorlu yerinde. Yapması gerekenler listesi kalabalık. Yoğurt mayalaması, ütü yapması, çamaşır yıkaması lazım. Dışarı çıkmamasına rağmen çamaşırlar hiç azalmıyor. Daha sık yıkanan havlular, çarşaflar var. Evde sürekli üstünü kirleten çocuklar.

undefined

Ütü çamaşır derken akşam yemeği vakti geldi işte. Gün boyu kahve içmek için bile fırsat bulamayan korona annesi kahve içecek fırsatı yaratıyor kendine. Kahvesini yudumlarken fark ediyor ellerinin çamaşır suyundan dolayı acıdığını. Akşam yemeği sonrasına bırakıyor ellerine krem sürmeyi. Yemek bitip dezenfekte edilen mutfaktan sonra ellerini kremlerken gurur duyuyor kendi ile. Bugün de süper korona annesi olarak savaşını kazanmanın verdiği sevinçle.

Her gün büyük emeklerle ailesini koruyan süper korana annelerine de gelsin alkışlar.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: