Cilt Alt Tonu Nedir? Cilt Alt Tonunuzu Biliyor musunuz?

Beyaz, buğday, bronz, esmer… Herkesin ten rengi aşağı yukarı bellidir. Ten renkleri de birbirinden çeşitlidir. Oysa görünüşünüzdeki her şeyin duruşunu değiştiren aslında cilt alt tonu. Peki cilt alt tonu bulma nasıl yapılır? Cilt alt tonu nedir gelin hep birlikte inceleyelim. 

Öncelikle cilt alt tonunun cilt rengiyle hiçbir alakası olmadığını söylemek lazım. Cilt alt tonu; sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere 3’e ayrılır. Nötr en az rastlanan türüdür, bu sebeple cilt alt tonu genellikle sıcak veya soğuk olarak tanımlanır

Son yıllarda güzellik bloglarında sıkça karşımıza çıkan ve kafamızı karıştıran bir konu. Peki nedir, ne değildir bu cilt alt tonu?

Cilt Alt Tonu Nasıl Bulunur?

Cilt alt tonunu belirlemek için farklı yöntemler olsa da en yaygın olanı damar rengine bakarak belirlemektir. Gün ışığında bileklerinize baktığınızda damarlarınız mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak, hem mavi hem yeşil gibi duruyorsa da nötr alt tonuna sahipsiniz demektirÜ

Damar Testi

undefined

Soğuk Cilt Alt Tonu : 

Metalik ve gümüş tonlarda kıyafetler sizi bir anda parlatacaktır. Pembe, mavi, lacivert tonlar dolabınızda mutlaka yer almalı. İnci beyazı ya da kırık beyaz da yine sizin kullanabileceğiniz bir renk. Makyajınızda pembe alt tonlu kapatıcılar seçerseniz, çok daha canlı ve enerjik görünebilirsiniz. Mavinin bütün tonlarını da göz makyajınızda kullanmanız mümkün. Allık olarak da pembemsi tonlar kullanmanız iyi olur. Ancak şeftaliye kaymamaya çalışın çünkü bu sizi solgun gösterecektir. Ruj konusunda şanslısınız; pembenin tüm tonları size çok yakışacağı için seçeneğiniz bir hayli bol. Scarlett Johansson bu cilt alt tonuna sahip olduğundan size ilham verebilir. 

undefined

Sıcak Cilt Alt Tonu :

Önce giyim konusunu konuşalım. Zira giyim ve makyaj birininden ayrılamayacak iki iyi arkadaş. Bu kategorideki kadınların gardırobundan asla eksik etmemeleri gereken renklerin başında şeftali, sarı ve altın tonlar bulunuyor. İçinde sıcak renkleri, mesela nar çiçeği barındıran kıyafetlerle harika görünebilirsiniz. Altın ve bronz renklerdeki aksesuarlar da sizin için uygun seçenekler arasında.

Makyaj söz konusu olduğunda ise; mutlaka sarı bazlı kapatıcılar ile işe başlamanız gerekiyor. Göz makyajınızda altın tonları, kahverengi, toprak, kiremit detaylar sizin için doğru seçim. Kırmızı ruj kullanmak istiyorsanız, rujunuzun içinde bir parça da olsa kiremit tonu bulunmasına dikkat edin. Kesinlikle kullanmamanız gereken renk ise pembe. Bu kategoride iseniz; ünlü yıldız Jennifer Lopez’in makyaj tüyolarından da faydalanabilirsiniz. 

undefined

Nötr Cilt Alt Tonu :

Dedik ya, siz şanslı gruptasınız. Renkleri çok da kafanıza takmanıza gerek yok. Kıyafet bakımından hem soğuk hem de sıcak tonları tercih edebilirsiniz. Ancak makyaj uygulaması söz konusu olduğunda aynı özgürlüğe sahip değilsiniz. Hem sarı hem de pembe alt bazlı kapatıcıları karıştırıp kendi tonunuzu bulmak için biraz çaba sarfetmelisiniz. Sizin için en doğrusu piyasadan aldığınız sabit renkler yerine kendi renk ve ton paletinizi oluşturmak olmalı. 

Sıcak tonlu kişilere sarı altın takılar ve aksesuarlar yakışırken; soğuk alt tonlulara gümüş daha çok yakışır.

Burçlara göre makyaj önerileri yazımıza buradan ulaşabilirsiniz...

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: