Saç Uzatan Havuç Maskesi

Saçlarının uzamamasından şikayet edenler buraya! Harika bir önerim var. Saçlarınızı 1 ay kadar kısa bir sürede uzatmak istemez misiniz! Üstelik dışarıdaki ürünlere tonlarca para harcamadan! Havuç maskesi ile saçlarınızı 1 ay kadar kısa bir sürede uzatabileceksiniz. Peki hızlı saç uzatan havuç maskesi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Kimyasal içeren ve saçınıza zarar verenler ürünler yerine, bu doğal karışımla sonuca inanamayacaksınız.

Havucun Saça Faydaları

Hem lezzeti hem de sağlığa olan yararları saymakla bitmeyen havuç, aynı zamanda saç ve cilt sağlığı için de gerçek bir mucize. İsterseniz maske tarifimize başlamadan önce havucun yararlarını hatırlayalım.

  • Havuç tam bir potasyum deposudur ve saç derisinde olan sorunlara çözüm olur, aynı zamanda da cildi nemlendirir.
  • Beta – karoten içeren havuç, güneşin ışınlarına karşı saçlar için koruma kalkanı oluşturur, cilt dokularını onarır.
  • Havucun içerisinde C ve E Vitamini de bulunur. Bu özellikleri sayesinde saç tellerini besler, saçların daha güçlü ve gür olmasını sağlar. Aynı zamanda havuç, saçların erken beyazlamasının da önüne geçer.
  • Antioksidan ve vitamin bakımından zengin olan havuç, saç dökülmesini engeller.

undefined

Saç Uzatan Havuç Maskesi Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:

  • Bir adet yumurta
  • Beş çay bardağı su
  • İki adet havuç
  • bir tatlı kaşığı zeytinyağı veya badem yağı

Yukarıda miktarları yazılı olan malzemeler eğer saçlarınız omuzlarınıza kadar gelmiyorsa fazla gelecektir. Kısa saçlar için malzemelerin miktarlarının yarısını kullanınız.

Havuç Maskesinin Yapılışı: Beş çay bardağı suyu bir tencereye koyun ve suyu kaynatın. İki adet havucu kabukları ile birlikte rendeleyin ve kaynayan suyun içine atın. Suyun içerisinde rendelemiş olduğunuz havuçları 10-15 dakika kadar kaynatın ve demlenmesi için bir süre kenarda bekletin. Havuç ılımaya başlayıp demlendiği zaman havuçları suyun içinden süzün. Havuçları süzdükten sonra havuç suyunun içerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ya da badem yağı ve bir adet çırpılmış yumurtayı ilave edin. Artık havuç maskesi kullanıma hazır duruma geldi.

Havuç Maskesinin Saça Uygulanışı: Hazırlamış olduğunuz havuç maskesini sprey şeklinde bir kutuya koyup kullanabilirsiniz. Maskeyi saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza parmak uçlarınız yardımıyla masaj yaparak yedirin. Maskeyi saçlarınıza iyice sürdükten sonra saçlarınızı başınızın üstünde toplayıp bir havlu ya da streç film yardımıyla sarın.

Eğer maskeyi ilk defa kullanıyorsanız saçınızda maskeyi 1 saat bekletin. Havuç maskesini saçlarınıza üç günde bir defa uygulamanız tavsiye edilir. Havuç maskesini iki ay boyunca kullandıktan sonra 15 gün ya da bir ay ara verebilirsiniz.

undefined

Havuç içerisinde A, B1, B2, B3, B6, C ve E vitaminleri barındırır. Ayrıca folik asit, protein(keratin), magnezyum, yağ, potasyum, fosfor, demir ve kalsiyum bulunur. Saçlar için oldukça faydalıdır.

Unutmamak gerekir ki hızlı uzayan saçlar eğer cansız ve güçsüz isüe dökülme olasılıkları oldukça yüksektir. Havuç maskesi de saçların hızlı uzamasını sağlayacağından eğer maskeden olumsuz yanıt alıyorsanız maskeyi kullanmayı bırakın.

Buz küpleri ile gelen güzellik yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: