Jade (face) roller nedir? Jade roller nasıl kullanılır?

Jade Roller (Yeşim Taşı) Nedir?

İsmini üzerindeki yeşim taşından alan Jade Roller, tüm vücudunuzda kullanabileceğiniz bir masaj aleti. Yeşim taşının faydalarından yararlanarak cilt sorunlarını gidermek, kan akışını hızlandırmak ve cilde daha pürüzsüz bir görünüm kazandırmak için kullanılıyor. Özellikle kırışıklıkları açmak, sivilce oluşumunu engellemek, serum ve krem gibi ürünlerin cilt tarafından daha iyi emilmesini sağlayarak daha etkili olmasını sağladığı söyleniyor.  

undefined

Yeşim Taşı Faydaları Nelerdir?

  • Vücuttaki negatif elektriği toplayarak dışarı atar ve stresten korur. Mutluluk taşı olarak bilinir.
  • Göz altı torbalarını soğukluğu ve yeşil yapısıyla nötürleştirir ve sağlıklı bir göz çevresi yaratır.
  • Kan dolaşımını arttırır, siyah noktalara karşı savaşır.
  • Ruhu korku ve endişelerden arındırdığı söylenir. Konsantrasyonu arttırdığı bilinir.
  • İç hastalıklarına karşı vücuda direnç katar.
  • Huzur verir. Mantıklı düşünmeyi sağladığı söylenir. 

Jade Roller Nasıl Kullanılır?

Çene ve Yanaklarda Kullananımı

Ürün çene ve yanaklar için ideal bir üründür. Ürünü çenede kullanırken küçük merdanesinden faydalanmak çok yararlı olur. Çene üzerinde ileri ve geri hareketlerle masaj yapmak çok etkili olur. Ürün çene bölgesinde kullanılırken biraz bastırılarak kullanılmalıdır. Çene kısmında kullanıldıktan sonra merdanenin büyük kısmı kullanılarak yanak kısmına geçilebilir. Merdanenin büyük olan kısmı çeneye yerleştirilerek kulağa doğru tüm yüz boyunca masaj yapılabilir. Daha sonra diğer yanak için de aynı işlem uygulanır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu yanakta bir noktadayken yuvarlama işlemi 5-6 kez uygulanmalıdır. Bir noktada bu işlem uygulandıktan sonra başka bir noktaya geçilmelidir. Çene ve yanaklar bir bütün halinde kolaylıkla masaj yapılan bölgelerdir.

Jade Roller Alın Bölgesi Kullanımı

Güzel ve bakımlı bir cilt için önemli noktalardan biri de alın bölgesidir. Jade Roller alın bölgesinde de rahatlıkla kullanılabilir. Çene ve yanaklarda uygulama bittikten sonra alın bölgesine geçilerek, büyük merdane ile alın bölgesinde yuvarlama hareketi yapılır. Alnın ortasından başlayan işlem kulağa kadar uygulanır. Yine 5-6 kez yuvarlama hareketi uygulandıktan sonra alnın diğer bölgesine geçilir.

Göz Çevresi ve Kaşlar

Cilt bakımı denildiği zaman en fazla dikkat edilen noktalardan biri de göz çevresi ve kaşlardır. Gözler ve kaşlar ayrı bir bütünlüktür ve bu bölgelerin oldukça canlı olması gerekmektedir. Jade Roller masaj aleti gözaltı ve göz çevresine oldukça etkili olan bir üründür. Ürünün küçük olan merdanesi gözaltları için kullanılır ve gözün buruna yakın olan yerinden başlanarak dışarıya doğru yapılır. Gözaltlarında yuvarlama hareketi 10-15 kere uygulanır ve daha sonra diğer göze geçilir. Daha sonra aynı işlemler kaşlara da uygulanır. Yine aynı şekilde kaşın buruna yakın olan bölümünden başlanarak dışa doğru yuvarlama hareketi yapılır. Göz çevresindeki kırışıklıklar için büyük faydası olan Jade Roller’ın küçük merdanesi ve orta şiddette bir basınç ile yapılan masaj sonucu mükemmel bir cilt ortaya çıkar. Göz çevresi için Jade Roller’ın küçük merdanesi gözün köşe kısmına konur ve yukarı aşağıya yuvarlama hareketleri uygulanır. Bu bölgede yapılan hareketlerde biraz hızlı davranmak gerekir. Kaşlar ve gözler üzerinde yapılan işlemlerden sonra ışıl ışıl bir cilt ortaya çıkar.

Jade Roller uygulamasında etkili sonuçlar elde etmek isteyenler, mutlaka ürünü satın aldıkları yere ve ürünün orijinal olmasına çok dikkat etmelidirler. Aksi taktirde sahte taş kullanılarak yapılan ürünlerin hiçbir faydası bulunmamaktadır. Hatta sahte taşlardan yapılan ürünlerin cilt üzerinde olumsuz etkileri de bulunmaktadır. Sahte taştan yapılmış olan Jade Roller, ciltte tahrişlere ve farklı sağlık sorunlarına neden olur. Bu nedenle mutlaka orijinal, doğal ve sertifikalı ürünler tercih edilmelidir. Jade Roller, yeşim taşının özelliğinden dolayı soğuk olan bir üründür. Ancak dileyenler bu ürünü buzdolabında da soğutabilirler. Yüzünüzü yıkadıktan sonra Jade Roller ile harika bir masaja başlayabilir ve bu masaj aletinin cilt bakımı üzerindeki mükemmel etkisine tanık olabilirsiniz.

Cilt gençleştiren Gua sha yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: