Küpeler nasıl saklanır?

En sevdiğim aksesuar canım küpelerim. Bir de küpeleri evde saklamaya çalışmak gerçekten bu kadar zor olmasaydı. Bir kutu veya çekmece içinde kaybolan, birbirine karışan küpelerle uğraşmak özellikle sabah erken evden çıkmanız gereken durumlarda büyük bir stres yaratabilir. Siz de küpelerinizi hem farklı hem de oldukça pratik bir şekilde saklamak ve aradığınız küpeyi anında bulmak istiyorsanız, aşağıda size önerdiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Küpelerinizi buz kalıplarına sıralayın

Küpelerinizi buz kalıplarına yerleştirerek çekmece içinde saklayabilir ve darmadağın olmalarını engelleyebilirsiniz. Çok farklı şekillerde ve boyutlarda ki buz kalıplarından zevkinize uygun olanı seçip kullanabilirsiniz.

undefined

Yumurta saklama kutuları

Yumurta saklamak için kullanılan kutular küpelerinizi düzenlemek için de ideal. Bu yöntem ile de birbirine karışan, eşi kaybolan küpe derdine son verebilirsiniz. Yumurta saklama kabınız yoksa yumurtaların konulduğu karton kutuları da kullanabilirsiniz.

undefined

Küpelerinizi düğmelerle düzenleyin

Birçok kişinin evinde, eski kıyafetlerinden söküp aldığı düğmeler bir kutu içinde saklanır. Eğer siz bu kişilerden biri değilseniz bile, pazardan ya da tuhafiyelerden satın alabileceğiniz düğmeleri, küpelerinizi düzenlemek için kullanabilirsiniz.  En az 2 delikli bir düğme kullanarak, küpe çiftlerinizi bu düğmelere takabilir ve çiftlerin her zaman bir arada durmasını sağlayabilirsiniz.

undefined

Mutfak rendenizi bir de bu iş için kullanın

Mutfakta kullandığınız rendenin küpe düzenlemek için de kullanılabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? Evinizde artık kullanmadığınız bir rendeyi boyayarak dekoratif bir hale getirebilir ve deliklerine, özellikle sallantılı küpelerinizi takarak kaybolmalarını önleyebilirsiniz. Bu küpe düzenleme rendesi yatak odanıza ayrıca oldukça dekoratif bir hava da katacak.

undefined

Geniş bir kurdeleye sıralayın

Küpelerinizin miktarına göre, uzun ve genişçe bir kurdele satın alın. Düğünlerdeki takı kurdeleleri gibi, tüm küpelerinizi bu kurdeleye takın. Hem taşıması kolay hem de gösterişli bir görüntü oluşturan bu küpe kurdelesini isterseniz bir kutu veya çekmecede saklayın, isterseniz de yatak odanızda bir yere asın!

Konmari Metodu ile dolap düzenleme fikirleri için buraya tıklayınız.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: