Konjac sünger nedir? Konjac sünger nasıl kullanılır?

Cilt bakımının yeni trendi konjac süngeri ile tanışamadıysanız artık tanışma zamanı gelmiştir.

 Konjac süngeri nedir?

Bildiğimiz süngerlerden değil. Asya bölgesinde yetiştirilen Konjac bitkisinden elde edilen bu sünger, ıslandığında silgi gibi bir his veriyor. %100 doğal ve bitki bazlı bir sünger. Cilt temizlemek için birçok ürün var. Jeller, sabunlar, çeşitli sular… Ama bugün bahsedeceğimiz hiçbirine benzemiyor. İşte karşınızda Konjac Süngeri

undefined

Neden bu süngeri sevmeliyiz?

Konjac süngeri güzelliğinine düşkün herkesin güzellik rutininin bir parçası. % 100 bitkisel kökenli bu küçük sünger, Konjac  süngerler,%100 doğal bitkisel lifleri sayesinde cildinizi nazikçe temizler.  Son derece yumuşak olan sünger, cildinize dosttur. 

Aynı zamanda : Doğal antibakteriyel özelliği sayesinde 3 aya kadar yıkanabilir ve tekrar kullanılabilir.

Yüz temizleme fırçalarına doğal alternatif olan konjac süngere  yüz temizleyici jel eşlik edebilir veya tek başına kullanılabilir. 

Nasıl kullanılıyor?

1- Süngeri, suyla ıslanıncaya kadar ılık suyla ıslatın ve bükmeden hafifçe sıkın.

2-Yüzünüzü nazikçe temizleyin / vücudunuzu ise süngerle,dairesel hareketlerle, tek başına veya temizleme jeli ile nazikçe masaj yapın.

Hangi renk konjac süngeri kullanmalıyım?

Hepsi olabilir! Koyu gri ya da siyah olanlar kömür içerikli olsa da; diğer kömür içeren cilt bakım ürünleri ile aynı etkiyi göstermesini beklememelisiniz. İçerisinde ister kil ister kömür barındırsın; ölü derileri atmak dışında ekstra bir özelliği olmayacaktır.

Ancak cilt tipine özel yağ barındıranlar da var. Mesela yeşil kil barındıranlar yağlı cilt, pembe kil barındıranlar ise hassas ciltler için iyi seçimler olabilir.

Konjac Süngeri Nereden Satın Alabilirim?

  • İnternet
  • Yves rocher
  • Gratis
  • Sephora
  • Miniso

Sevgiyle Kalın…

Face Roller Nedir? Nasıl kullanılır? Yazıyı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: