Avokado yağı ile cilt ve saç bakımı

Evdeki mini aktar dolabımın olmazsa olmazı bir yağ daha. Avokado yağı.

Neden mi avokado yağı?

Cilt bakımı ve saç bakımı için bir çok kozmetik ürününün içinde sık sık görmeye başlayınca nedir bu avokado yağı diye merak edip araştırmaya başladım. Avokado yağının özelliği yüksek miktarda E Vitamini içermesi. Kullacı yorumlarında herkesin memnun olduğunu görünce de ekledim aktar dolabıma.

Saç İçin Kullanımı

Saç derisini korumak, nemlendirmek ve yumuşatmak için kullanabileceğiniz avokado yağını aynı zamanda kırıklara, kurumaya ve yıpranmaya karşı da kullanabilirsiniz. Özellikle kuru saçlarda kullanılması önerilen avokado yağı, saç şekillendirmede kullanılan yüksek ısının saça verdiği zararları da ortadan kaldırıyor

undefined

Cilt İçin Kullanımı

Avokado yağı cilde yumuşaklık ve esneklik kazandırır, aynı zamanda kırışıklıkların giderilmesinde de oldukça faydalıdır. Cildi zararlı UV ışınlarından korur. Kuru ciltlerde meydana gelen kaşıntı döküntü ve kızarıklara iyi gelerek ortadan kaldırır. Böcek ısırığı ve arı sokması gibi dış etkenlerin yarattığı kızarıklığa iyi gelir.

Avokado yağını nereden bulabilirim?

Avokado yağını watsons mağazasından temin ettim. Hem de şişesi o kadar büyük ki uzun zaman kullanabilirsiniz. Sanırım 250 ml idi.

undefined
Avokado yağını merak edip denemeye fırsat bulamayanlar için kesinlikle alıp denemelerini tavsiye ederim.

sevgiyle kalın.

Mucize Yağ. Macadamia yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

www.delikizinadresi.com tarafından yayımlandı

içerik üreticisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: